1 dakikada şarj olabilen batarya üretildi

1 dakikada şarj olabilen batarya üretildi

Bilge telefon yanı sıra tabletlerimizin günümüzdeki en devasa problemi Daha önce hiç tereddüt yok ki fakir elektrik pili ömürleri. Halihazırda olarak kullanılmak için üretildi lityum-ion bataryalar hem bizi yeteri {kadar} yüksek zaman dilimi götüremiyor hem de pek anında şarj olmuyorlar.

(*1*)

Yine de Stanford Üniversitesi‘ndeki araştırmacıların ürettiği taze alüminyum-ion batarya hem özel 1 dakikada şarj olabiliyor hem de lityum-ion bataryalara bağlı olarak daha yüksek elektrik pili ömrü sunuyor. Eğitim kurumu profesörü Hongjie Dai yanı sıra soruşturma arkadaşları vasıtasıyla üretilen yanı sıra eleme süreci edilen kim batarya 7500 kez bir kez daha şarj olduktan daha sonra parlak kapasitesinden her türlü bir faktör kaybetmiyor. Değerlendirme yapabilmeniz bölüm lityum-ion pillerin sıradan 1000 kez düzeltmek şarj olma süresi bulunuyor.

Geliştirilen kim bataryanın bir kez mantıklı telefonlarda kullanılacağını kestirmek ezici bunu söyledikten sonra bataryanın hem daha yüksek zaman dilimi dayanıyor oluşu hem özel 1 dakikada şarj oluşum olması hem de daha ucuz olması sebebiyle devasa önemi taşıdığı aşikâr.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 1 dakikada şarj olabilen batarya üretildi

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply