16nm işlemciler önümüzdeki sene batarya dostu telefon vaadi veriyor – Hardware Plus

16nm işlemciler önümüzdeki sene batarya dostu telefon vaadi veriyor – Hardware Plus

Taiwan Yarıiletken Yaratma firması (TSMC) kolay erişilebilir 20nm işlemci çipi tasarımlarından %40 çok daha hızlı olan 16nmişlemcileri duyurdu. Apple’ın A8 işlemcisi ve ayrıca Samsung’un Exynos 7 işlemcisiye benzer tasarıma kurucu olan kim son zamanlarda işlemci çipi kim ikiliden %50 çok çok daha az elektrik enerjisi tüketimi gerçekleşiyor. Kim da önümüzdeki sene için çok daha hızlı ve ayrıca daha tutumlu cep telefonu işlemcilerle karşılaşacağımızı gössteriyor.

Kim ay ödül ve ayrıca resim testine girecek olan 16FF+ yaratma metodu önümüzdeki on yıl üretime mevcut kesinlikle olacak. TSMC’ye bağlı olarak şimdiden 60 oluştur üretilmeyi bekliyormuş. Son zamanlarda 16nm işlemci çipi yongaları 2.3GHz ARM Cortex-A57 merkez hızları aracılığıyla çalışacak. Tutumlu Cortex-A53’ün yakın bulunacağı işlemci çipi ortak görevlerde özellikle 75mW güç harcayacak.

16nm işlemci çipi yongalarının çıkışı bizlere çok daha hızlı ve ayrıca daha batarya dostu bilge telefonları ve ayrıca tabletleri müjdeliyor. 2015 yılında Qualcomm, Apple, Samsung ve ayrıca çeşitli diğer firmaların kolay erişilebilir bina aracılığıyla neler yapacağını şimdiden harika ediyoruz. Kaldı ki Huawei TSMC’nin 16nm işlemci çipi yongasındaki aslen müşterilerinden bir tanesi.

16nm işlemci çipi yongaları merakla bekleniyor

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 16nm işlemciler önümüzdeki sene batarya dostu telefon vaadi veriyor – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply