1973 Yılındaki İnternet Bağlantısının Haritası Ortaya Çıktı

1973 Yılındaki İnternet Bağlantısının Haritası Ortaya Çıktı

1973 yılında Paul Newbury dünyanın önde itibaren kişisel bilgisayar bilimleri bölümlerinden birisi olan Carnegie Mellon’da çalışıyordu ve ayrıca burada listeleniyor ağ vardı.

İnternet 60lı yılların sonuna etkili bir şekilde geliştirilmeye başlanmış ve ayrıca özel 4 merkezde keşfedildi inanılmaz çok küçük ve ayrıca kim açıklanmayan ağın adı ARPANET’ti. Kim Dünya çapında Ağ internetin başlangıçta yılları olarak saygı ediliyor. 1973 yılında kim Dünya çapında Ağ sürekli sürekli çok küçük ama faydalı federal hükümet laboratuvarları, çalışma üniversiteleri ve ayrıca kişiselleştirilmiş girişimlere kısım edilmeye başlandı. Bunu söyledikten sonra kim Dünya çapında Ağ o {kadar} küçüktü ki özel bir sayfaya sığabiliyordu.

David Newbury isimli birisi Twitter’dan babasının eşyalarını kurcalarken kim haritayı bulduğunu duyurdu. Haritada tesis banliyö bölgesi bilgilere bağlı olarak Stanford, UCLA, Utah ve ayrıca UCSB başlangıçta ağın 4 ana ve ayrıca 1973 yılında ARPANET daha genişleyerek Case Western, Carnegie Mellon, Harvard ve ayrıca MIT’ye de serpin. Aynı anda orduya ait Aberdeen Ballistic Research Lab aracılığıyla MITRE ve ayrıca Xerox tercih kişiselleştirilmiş şirketlerde de ARPANET’in tesis aldığını görüyoruz. David Newbury’nin yayınladığı grafik NASA Ames Araştırma çalışması Ana vasıtasıyla basılmış ve ayrıca kim haritada ağın coğrafi olarak nerelere yayıldığı da tesis alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 1973 Yılındaki İnternet Bağlantısının Haritası Ortaya Çıktı

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply