2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir? Korumaya Yardımcı Oluyor Mu? – Hardware Plus

2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir? Korumaya Yardımcı Oluyor Mu? – Hardware Plus

Makul olarak mahalle geleneksel olarak sonunda 2 faktörlü Kimlik doğrulamayı duymuşsunuzdur, yine de birkaç bireysel gibiyseniz, ancak kullanmamış olma ihtimaliniz uzun. İki faktörlü Kimlik doğrulamanın verimli ne olduğunu, tam olarak nasıl çalıştığını yanı sıra onu kullanmanızın tetikleyici inanılmaz devasa olduğunu yeni gelin beraber bakalım.


İlginizi Çekebilir; Deneyim Güvenliği Nedir? Kaynak Kim {Kadar} Muazzam


İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

Hızlı söylemek gerekirse, 2 faktörlü Kimlik doğrula, hesaplarınız için izinsiz giriş yolu yapanların hesaplarınıza (Authy) erişmesini inanılmaz daha sinir bozucu hale getiren daha fazla bir koruma katmanıdır. Geliştirme, yaygın, kullanıcının ihtiyatlı telefonu yaklaşık dönen bir rıza sürecinin {arkasında} bir hesabı özgüven altına alarak çalışır.

İki faktörlü Kimlik doğrula aracılığıyla korunan hesaplar, bunu söyledikten sonra kullanıcının tüketici adı yanı sıra şifresiyle tedavi açmasını aramak. Bunu söyledikten sonra, kim Kimlik bilgilerinin uygun şekilde girilmesi hesaba erişilebilirlik sağlamayacaktır. Alternatif olarak, kullanıcıdan koruma duvarını onaylamak için dakika Kimlik doğrula yöntemini (bu nedenle 2 faktörlü terimi) tamamlaması istenecektir.

Çoğunluğu durumda, 2 faktörlü Kimlik doğrula, kullanıcının telefonundaki bir uygulamaya dokunması için bir istem göndermeyi, tedavi açmaya satış elemanı tüketici olduğunu doğrulamayı ya da telefon numarasına manuel olarak olması gereken bir kodu geçici mesajla göndermeyi telafi etmek. İki faktörlü koruma istemine girilir. Buradaki düşünce ve duygular, birisi tüketici adınızı yanı sıra şifrenizi öğrenebilse de, telefonunuza kelimenin tam anlamıyla olarak erişememeleridir.

Benzersiz Yöntemler

Bazı 2 faktörlü Kimlik doğrula işlemleri, SMS mesajı yerine bir Kimlik doğrula uygulaması kullanır. Bunun nedeni, maalesef, bir SIM swap saldırısının kurbanıysanız (PhishLabs) bir tedavi açma kodunun geçici posta olarak gönderilmesi hesabınızı korumayacaktır. SIM swap saldırısının en alışılmış olarak versiyonu, kurbanın kablosuz sağlayıcısını aramayı, profil mal sahibi tercih davranmayı yanı sıra kapitalist hizmetleri temsilcisini telefon numarasını kişisel bilgisayar korsanına aktarmaya kendine güvenen etmeyi çalışmasıdır.

Karşılaştırıldığında, bir Kimlik doğrula uygulaması, davetsiz misafiri etkin bir moda trendi hesaptan kilitleyerek, ödün teslim etmek inanılmaz daha zordur. Uygulamalar, hesaplarında 2 faktörlü Kimlik doğrulamayı açtıklarında kullanıcıya sunulan bir QR kodunu tarayarak çalışır. QR kodunun taranması, hesabı, kaybolan yanı sıra dakikada bir değiştirilen eşsiz bir kod oluşturan Kimlik doğrula uygulamasına bağlar.

Müşteri, kodu geçici mesajla biriktirmek yerine, tedavi açarken uygulamadaki kodu hesabına girer. Çeşitli diğer durumlarda, bir profil, tüketicilerin kim daha fazla koruma katmanıyla stresli en kapsamlı şikayetini ele hinterlandı birden fazla Kimlik doğrula yöntemi sunabilir.

Kaynak Kullanmalısın

Hesaplarınızı bir tüketici adı yanı sıra şifreyle sıkıca özgüven altına alabileceğiniz günler geride kaldı. Tedavi açma Kimlik bilgilerinin çalınmasını endişe verici koruma ihlalleri daha alışılmış olarak hale geldi yanı sıra kim bilgiler genel olarak siyah ağda Kimlik hırsızlığıyla meraklı kişisel bilgisayar korsanlarına yanı sıra suçlulara (ID Agent) satılıyor. Kimlik bilgileriniz sızdırıldığında, bunlara kurucu olan herhangi bir birey hesabınızda tedavi açmayı deneyebilir.

İki faktörlü Kimlik doğrula, kesinlikle tedavi açma Kimlik bilgilerini bilenlerle kesinlikle değil, aynı anda tam olarak kodu biriktirmek için telefonunuza (ya da sık e-postaya) erişimi olan kişilerle tedavi açma işlemlerini sınırlayarak bütün protokol ileri size hatta daha fazla dikte sağlar. Uzun profilli biri değilseniz, sıradan bir kişisel bilgisayar korsanının hedefleyebilecekleri çok çok daha az uygun şekilde bir tane daha hesaplar olduğunda 2 faktörlü Kimlik doğrulamanızı aşmaya çalışırken dönem kaybedeceği şüphelidir.

Hesaplarınızda 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı kullanıyormusunuz? Kim sorun çevresinde yorumlarınızı bize bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir? Korumaya Yardımcı Oluyor Mu? – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*2*)

Leave a Reply