2 Saat İçinde Yağmur Yağıp Yağmayacağını Tahmin Edebilen Yapay Zekâ Geliştirildi! – Hardware Plus

2 Saat İçinde Yağmur Yağıp Yağmayacağını Tahmin Edebilen Yapay Zekâ Geliştirildi! – Hardware Plus

Araştırmalar, fabrikasyon zekânın (AI) önümüzdeki 2 izle sağa fırtına yağıp yağmayacağını söyleyebileceğini öne sürüyor. Google’a ait Londra AI laboratuvarı DeepMind ve ayrıca Exeter Üniversitesi’ndeki bilimsel araştırma adamları, şimdiki kurulum sistemi olarak adlandırılan sistemi geliştirmek için Met Office aracılığıyla ittifak kurdu.

Tipik yöntemler ayrıntılı denklemler kullanıyor ve ayrıca normalde sıkı 6 izle aracılığıyla 2 tam hafta arası bir dönem için tahminde bulunuyor. AI sistemi, stratejik fırtınalar ve ayrıca seller de karışık aslında olmak üzere daha verimli anlık vadeli tahminler yapabiliyor.

İklim değişikliği, araştırmacıların hem büyük maddi hasara hem de ölüme geçit açacağına inandıkları güçlü yağışların sıklığı ve ayrıca şiddeti arttıkça kötü çevre koşullarını varsayım etmeyi zorlaştırıyor.

Met Office ortaklıkları ve ayrıca varlık hayal gücü başkanı Niall Robinson, “Sert çevre koşullarının can kaybı da dâhil aslında olmak üzere feci sonuçları sahip olmak ve ayrıca hava durumu değişikliğinin etkilerinin gösterdiği iyilik, kim tip olaylar daha genel olarak hale kader” dedi. “Böylece, daha derin anlık vadeli çevre tahminleri, insanların güvende kalmasına ve ayrıca gelişmesine değerli muhtemelen.”

‘Varlık geri yükleme’

2016’dan 2018’e {kadar} Birleşik Imparatorluk radar haritalarını yoluyla genel olarak yağmur modellerini sadece nasıl belirleyeceğini öğrenen düzeni, 2019’daki haritalarda tarama edildi ve ayrıca 50 Met Office meteoroloğu vasıtasıyla vakaların %89’unda verimli olduğu güncel.

Nature dergisinde yayınlanan soruşturma şunları buldu: “Meteorologlar, AI yaklaşımını meydan okuyucu yöntemlere büyük ölçüde dilek ettiler.”

DeepMind yaşlı analist Shakir Mohamed şunları söyledi: “Daha şaşırtıcı bir şekilde tarihi ama kim risk, AI’ın acımasız bir otomobil olabileceğini gösteriyor. Tahmincilerin tekrar tekrar gelişmekte varsayım verisi yığınları ortasında çok çok daha az dönem harcamasını ve ayrıca alternatif olarak tahminlerinin sonuçlarını daha derin anlamaya odaklanmasını sağlıyor.”

“Kim, günümüzde hava durumu değişikliğinin kötü etkilerini simge durumuna küçült, dönüştürme çevre düzenlerine uyumu ile yardım ve ayrıca muhtemelen varlık geri yükleme için takım elbise olacaktır.”

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2 Saat İçinde Yağmur Yağıp Yağmayacağını Tahmin Edebilen Yapay Zekâ Geliştirildi! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*2*)

Leave a Reply