200 dolardan ucuz telefonlar için gözetim uygulaması geldi! –

200 dolardan ucuz telefonlar için gözetim uygulaması geldi! –

Bu akşam itibariyle Yetkililer Kağıt’de yayınlanan karara bağlı olarak, fiyatı 200 dolardan ucuz telefonların ithalatı zorlaştırılacak ve ayrıca gözetim uygulamasına geçilecek. Alınan kim çözünürlük kapsamında, vatandaşlar yurt dışından bir telefon ya da telsizli bir üreticisi getirdiklerinde {artık} cihazın kurucu olduğu oran etiketinden kesinlikle değil, devletin belirlediği bedel ileri vergi yükümlülüğü ödeyecek.

Iddiaya göre yurt dışından üreticisi getirme oranını kötü oranda kaybetmek isteyen hükümet, yüksek süredir kim güdü doğrultusunda son zamanlarda kararlar alıyordu. Yine kim doğrultuda {artık}, kişiler yurt dışı kaynaklı bir telefon getirdiklerinde gözetim uygulamasına tabi tutulacak.

İlginizi çekebilir: 2020 başlangıçta çeyreğinde en inanılmaz satan ihtiyatlı telefonlar belli oldu

Gözetim uygulaması nedir

Yurt dışından bir öğe getiren vatandaşlar genellikle ürünün oran etiketine bağlı olarak vergi yükümlülüğü veriyorlardı. Bu akşam itibariyle, ucuz fiyatlı değerlendirilebilecek olan 200 para 6 modeller için, {artık} devletin belirlediği miktarda vergiler yansıyacak. Yurt dışından bir telefon getirmeyi isteyen vatandaşlar, bundan sonradan Yatırım Bakanlığı onaylı bir Gözetim Belgesi toplamak zorunda kalacak. Kayıt aracılığıyla hep birlikte bir üreticisi amaçlayan kişiler, endişeli gümrük idaresine kim belgeyi ibraz etmek zorunda olacaklar. Belgeye kurucu olmayan ürünlerin ülkemize giriş yolu yapması ise başarılabilir olmayacak.

Gözetim belgesini temin etmek için vatandaşlar, e-Devlet ya da Yatırım Bakanlığına ait ağ internet sitesi ile bir başvuruda bulunabilecek. Ödünç almak edilen Gözetim Belgesi’nin meşruiyet süresi 6 ay aracılığıyla sınırlandırılacak. Erişilebilir sınırlama 08 olabilir itibariyle yürürlüğe girmiş durumda ve ayrıca bugünden sonradan 200 para 6 bir telefon hedefleyen vatandaşlar son zamanlarda sınıflandırma vergilerle karşılaşacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 200 dolardan ucuz telefonlar için gözetim uygulaması geldi! –

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply