2013’ün en iyi harici depolama birimi: Western Digital My Book Velociraptor – Hardware Plus

2013’ün en iyi harici depolama birimi: Western Digital My Book Velociraptor – Hardware Plus

 

Western Digital My Book VelociRaptor, içerisinde 2 fasulye 2.5 inçlik VelociRaptor tamir sabit disk barındırıyor. İşin muhteşem kısmı, kutuyu açıp kim diskleri çıkarıp değiştirebiliyoruz da. Bir ıstırap olduğunda bize direk olarak girişim imkanı sağlaması, bilgisayar sistemi konusunda nispeten daha eğitimli kullanıcılar için son derece kapsamlı bir teşvik. Mesela disklerin bir kişi bozulursa, özellikle bozuk olanı garantiye götürüp -gelene kadar- çeşitli diğer tekiyle idare edebiliyoruz.

2.5 inçlik VelociRaptor diskler, 10.000 RPM hızında çalışıyor. Kim denli uzun bir hızın evet ki önemli ölçüde anlamda soğutulması gerekiyor. Kim sebepten dolayı 2.5 inçlik diskler, çevresine soğutucu bir metalik yerleştirilerek 3.5 inçlik hale getirilmiş. Western Digital My Book VelociRaptor’ın yazılımını yükledikten sonradan, cihazın RAID 0 ya da RAID 1 olarak çalışmasını sağlayabiliyoruz. RAID 0 yaptığımızda hem okumada, hem yazmada optimum etkinlik elde etmek ediliyor. RAID 1 yaptığımızda ise bütün verilerin başına 2 diske yazılması sebebiyle depolama alanı 1 TB’ye düşüyor fakat hem uzun analiz hızı, hem uzun gözetim elde etmek etmiş oluyoruz.

NEDEN?
Harici depolama birimlerinde RAID performansı elde etmek edebiliyor aslında olmak, aynı anda Thunderbolt arabirimiyle uyarıcı bir aktarım hızına başarmak, VelociRaptor’ı yılın ürünü yapmaya yetiyor.

http://www.wd.com/en/products/products.aspx?id=860

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2013’ün en iyi harici depolama birimi: Western Digital My Book Velociraptor – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply