2013’ün en iyi Linux dağıtımı: Mageia 3 – Hardware Plus

2013’ün en iyi Linux dağıtımı: Mageia 3 – Hardware Plus

Şirketimiz yıllardır “Kim uzun yıllar Linux’un yılı gidiyor” diye beklesek de, bir türlü Linux dağıtımları o demek seviyeye ulaşamıyor. Fakat kim varsayalım kesinlikle değil ki Linux sürümleri gelişmiyor. Karşı yıllık daha iyi Linux dağıtımları yaygın bilinen işleyen sistemlerine (ki aslında Windows ve ayrıca Mac OS sahip olmak özellikle) kafatası tutuyor.

Yıldız Linux dağıtımlarından Mandriva’dan ayrılan ekip vasıtasıyla yaratılan Mageia sürümü pek inanılmaz Linux sürümü iyilik tamamen ücretsiz olarak dağıtılıyor ve ayrıca internetten indirilebiliyor. Masaüstü seçimi olarak kullanıcılara hem KDE, hem GNOME seçeneği sunan Mandriva aynı anda LXDE seçeneği de sunuyor.

NEDEN?

Yaşlı Klasik’da zafer ve ayrıca büyücülük anlamına itibaren (ki MMO oyuncuları mage kelimesine aşina) Mageia, çeşitli diğer Lİnux dağıtımlarının karşı veri kaynağı olarak MySQL kullanıyor. Küresel yüzlerce deneyimli Linux geliştiricisi vasıtasıyla oluşturulan planı birlikte çalışmak rahatlığı ve ayrıca yüklü itibaren özellikler bakımında şu ne zaman piyasadaki en iyi stil.

http://www.mageia.org/tr/3/

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2013’ün en iyi Linux dağıtımı: Mageia 3 – Hardware Plus

Manuel: (*3*)

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply