2013’ün süper arabaları – Hardware Plus

2013’ün süper arabaları – Hardware Plus

Kamyon meraklıları için görünüşe göre en endişeli yıllardan bir kişi yaşanıyor. 2013’te hem Ferrari, hem Lamborghini, hem de McLaren zirve uç derece araçlarını tanıttı. Kim seneki Cenevre Araba Fuarı’na gidebilenler, hem Lamborghini’nin hem de Ferrari’nin en taze ve ayrıca en lüks araçlarını görüş fırsatı buldu. Şu anda kim yılın süper arabaların şöyle bir gözden geçirelim.

Lamborghini Veneno

Lamborghini’nin Murcielago’dan verilen artarak ısrar etmeye devam et eden “pürüzsüz hatlar” konsepti, başına taze modelde daha da sertleşerek yoluna işlem. Murcielago’daki pürüzsüz hatlar, bazı kısımlarında yerini eğime bırakıyor olsa da, Reventon ve ayrıca Aventador aracılığıyla beraber taze Lamborghini’ler pratik olarak harika bir şekilde pürüzsüz hatlar aracılığıyla tamamlandı hale geldi. Firmanın piyasaya süreceği taze aracı Veneno ise pürüzsüz hatların utandım olarak abartıldığı bir varyasyon.

Lamborghini Veneno, Aventador aracılığıyla tamamen aynı motoru paylaşıyor. 6.5 litre V12 elektrik motoru, 739 beygir güce kurucu. Lamborghini’nin 50. yılı için üretilen kim motorlu taşıt, 2.8 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. 1450 kg ağırlığındaki otomobilin maksiumum hızı ise, benzer şekilde P1 tercih 350 km/s.

Adını bütün çeşitli diğer Lamborghini’ler tercih bir boğadan banliyö bölgesi Veneno, kesinlikle 4 adet üretildi ve ayrıca integral olarak bir kişi Lamborghini Müzesi için ayrıldı. Çeşitli diğer üçü ise duyuruyla beraber satıldı. Kim {kadar} benzersiz bulundu bir aracın fiyatı da kambur edeceğiniz üzere daha ziyade uçuk; özellikle 4.6 bin para…

Bizce: Lamborghini Veneno’yu önemli ihtimalle TopGear videolarında rağmen göremeyeceğiz. Aventador’a “Batmobil” benzetmesi yapmıştık ama Veneno abartılı tasarımıyla “Batmobil”e ekstra gibi görünür. Fskst ne yazık ki Aventador {kadar} çarpıcı bir tasarıma kurucu kesinlikle değil.

LaFerrari

LaFerrari

Ferrari, Enzo modelinden daha sonra daha “huzurlu” tasarımlı yöntemler (PL) hazırlıyordu ama LaFerrari aracılığıyla bir kez daha tehditkar görünümlü bir motorlu taşıt üretti. Rakipleri P1 ve ayrıca Veneno’dan daha tadında bir tasarıma kurucu olan ve ayrıca F150 adıyla da anılan LaFerrari, firmanın zamansız “cam içerisinden görünen elektrik motoru” konseptini de sürdürüyor.

LaFerrari’de dolu 963 beygir elektrik üreten bir elektrik motoru bulunduruyor. Düzenli elektrik motoru 800 beygirken, olmaya devam etmek 163 beygirlik gücü ise elektrikli elektrik motoru sağlıyor. 100 km/s hıza 3 saniyeden daha anlık sürede ulaşabilen LaFerrari’mim optimum hızı 350 km/s’den daha ziyade daha uzun.  Vücut ağırlığı konusunda rakiplerinden daha verimli olan LaFerrari, tek başına 1300 kg. Özellikle

499 fasulye üretilen LaFerrari’nin fiyatı 1.5 bin para.

Bizce: LaFerrari, görünüşe göre kim 3 motorlu taşıt içerisinde en başarılısı. Hem vücut ağırlığı konusunda, hem de geliştirmek konusunda inanılmaz verimli sonuçlar elde etmek eden Ferrari, toparla hamlesiyle (benim tercih) Lamborghini taraftarlarının rağmen aklını çelmeyi başarabilir.

Mclaren-P1

McLaren P1

McLaren’ın 1993’te piyasaya çıkardığı F1 modelini, pek çoğumuz Need for Speed sayesinde bilgili. Dönemin geçmiş bir tasarıma ve ayrıca performansa kurucu olan motorlu taşıt, pek inanılmaz rekoru elinde bulunduruyordu. Yıllar daha sonra firmanın piyasaya sürdüğü MP4-C12 stil, süper araç üreticilerine bağlı olarak “arasında derece” bir araçtı. 2012’de duyurulan P1 ise, McLaren F1’in halefi olarak karşımıza sonuç. Cenevre Araba Fuarı aracılığıyla beraber, P1’in de bütün yönler tanıtıldı ve ayrıca satışa sunuldu.

P1 stil, benzer şekilde 1993’teki F1 tercih zamanın geçmiş bir tasarıma kurucu. Aracın eğimli yapısı bir yana, farları rağmen gelecekten fırlamış tercih. McLaren P1, 3 saniyenin aşağıda 100 km hıza ulaşabiliyor. 3.8 litre çift turbo motoru ise 727 beygir gücünde. MP4-C12 modelinde kullanılmış motorun elden geçirilmiş hali olan kim elektrik motoru, KERS güç motoruyla destekleniyor. KERS desteği sayesinde toplan gücü, 903 beygire ulaşıyor. 1.4 bin dolara satılacak olan P1’den 375 fasulye üretilecek. 1395 kg ağırlığa kurucu olan P1, optimum 350 km/s hıza ulaşabiliyor.

Bizce: McLaren P1’de kullanılmış yenilik, F1’de kullanılmış {kadar} zamanının ilerisinde kesinlikle değil. 21 her yıl McLaren F1’in P1’den daha çarpıcı göründüğünü söylemek gerekir. Bakalım McLaren P1 risk sürüşlerinde sadece nasıl bir verimlilik gösterecek…

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2013’ün süper arabaları – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply