2015’te İngiltere’de 100.000’e yakın kimlik avı dolandırıcılığı ihbarı yapıldı – Hardware Plus

2015’te İngiltere’de 100.000’e yakın kimlik avı dolandırıcılığı ihbarı yapıldı – Hardware Plus

2015 yılında İngiltere’de kararlı 100.000 tüketici, kimlik avı dolandırıcılığı saldırısına uğradığı gerekçesiyle polise başvurdu. Alınan bilgilere bağlı olarak kim saldırıların muazzam çoğu e-mesaj kullanarak gerçekleşmiş.

ingilizce polisinin açıklamasına bağlı olarak, Aralık 2015 yanı sıra Seçim 2015 tarihleri ortasında düzgün 96.699 ihbarı yapılmış. Saldırıların %68’i mail üzerinden gerçekleşmiş, %12.5’i telefon araması üzerinden, %8.9’u ise geçici makale kullanarak gerçekleşmiş. Yapılan açıklamalara bağlı olarak dolandırıcılar, kendilerini bir bankada veya HMRC’de (Başına Majesty’s Revenue and Customs – Majestelerinin Gelir vergisi yanı sıra Gümrük Dairesi) katip bir kişi iyilik gösteriyorlar.

Yetkililer, bir ay içine kimlik avı dolandırıcılığına yönelik e-mesaj kullanarak yapılan saldırıların %31’inin kurbanın bilgisayarına veya telefonuna büyük ölçüde anlamlı yazılım uygulaması yükleyen veya onları taktik bilgilerini paylaşmaları için kandıran öldürücü bağlantılar içerdiğini belirtti. Aynı şekilde kim e-postaların başlıklarının “Hesabınız sonlandır edildi”, “Büyük Tanıtmak”, “Selam” yanı sıra “Uyar” şeklinde olduğu da yetkililer vasıtasıyla açıklandı. Bununla birbirleriyle istila e-postalarının “[email protected]”, “[email protected]“ yanı sıra “[email protected]” iyilik e-mesaj adreslerinden atıldığı detaylı.

Üstelik kim tip saldırılar, muazzam şirketleri de cazibe alabiliyor. Geçtiğimiz tam hafta Seagate’in binlerce çalışanının vergi yükümlülüğü kodlarının göstermek olmasına tetikleyici olan bir dolandırıcılığa maruz kaldığı açıklanmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2015’te İngiltere’de 100.000’e yakın kimlik avı dolandırıcılığı ihbarı yapıldı – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply