2016’da Oyun Sektörünün Piyasa Değeri 91 Milyar Dolar Oldu

2016’da Oyun Sektörünün Piyasa Değeri 91 Milyar Dolar Oldu

Superdata Research vasıtasıyla yayınlanan raporlara bağlı olarak organizasyon sektörü 2016 yılında, Uluslararası 91 milyar dolara ulaştı.

Cep telefonu organizasyon sektöründen itibaren 41 milyar doları önemli ölçüde Pokemon Go ve ayrıca Clash Royale paylaştı. PC marketi de çok mükemmel bir on yıl geçirdi ve ayrıca 36 milyar doları gördü. Bunun devasa kısmı oynaması tamamen ücretsiz dijital oyunlar ve ayrıca indirilebilir oyunlardan geldi.

Kısım çok bir büyümek kaydediyor. Premium organizasyon gelirleri kim on yıl özellikle bilgisayarda 5.4 milyarı buldu. Konsolda kim vücut ise 6.6 milyar dolaroldu. 586 bin dolarla Overwatch en şaşırtıcı bir şekilde galip olurken onu CS:GO, Guild Wars 2, Minecraft ve ayrıca Fallout 4 bağlı kalarak etti.

Bunu söyledikten sonra asıl finansman oynaması tamamen ücretsiz oyunların oldu. League of Legends 1.7 milyar dolarlık geliriyle an daha yenilikçi oldu. Kendi arkasından Dungeon Fighter Cahllenge, Crossfire, World of Tanks ve ayrıca Dota 2 geldi. Aylık 150 bin dolarlık kazançla League of Legends piyasaya çıktıktan 7 on yıl sonradan rağmen liderliği elinde tutuyor. İkinci sırada ise aylık 23.4 bin dolarla Dota 2 olanaklar alıyor. Kim da MOBA oyuncularının oyunlarına ne {kadar} sağdık kaldıklarının bir göstergesi. Kim 2 organizasyon orta epeyce tutunmayı başarmış Heroes of the Storm, Smite, Heroes of Newereth ve ayrıca Paragon olanaklar alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2016’da Oyun Sektörünün Piyasa Değeri 91 Milyar Dolar Oldu

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply