2018 Dünya Kupası teknolojileri (VİDEO)

2018 Dünya Kupası teknolojileri (VİDEO)

2018 Dünya Kupası bütün heyecanıyla işlem. Kim videomuzda, 2018 Dünya Kupası’nda kullanılmış en taze teknolojileri anlattık. Çevrimiçi video hakem, 4K UHD tarih, elektronik aletler verimlilik yanı sıra değerlendime sistemi iyilik bütün yenilikler kim videoda!2018 Dünya Kupası teknolojileri neler?

Geçtiğimiz Dünya Kupası’nda amaç çizgisi teknolojisi kullanılmıştı. Kim keşif ise video kaydı hakem uygulamasına selamlar dedik. Başına tatmin etmek için atanmış bir video kaydı hakem takımı bulunuyor. Bir öncü yanı sıra 3 asistandan özellikli kim ekip, bütün elektronik kamera kayıtlarını yoluyla istediği dönem maçın hakemi aracılığıyla konuşabiliyor. Çevrimiçi video hakem uygulamasını geçtiğimiz günlerde Fransa aracılığıyla Avustralya orta oynanan maçta kullanıldığına şahit olduk. Disiplin sahası içerisnideki bir poziyona oyalanmak kararı veren hakem, organizasyon durduktan sonradan ayrı gelip videoyu izleyince penaltı kararı verdi.

2014 Brezilya Dünya Kupası’nda 4K testlerinin yapıldığına şahit olmuştuk. 2018 Dünya Kupası ise pratik olarak bütün yayıncıların maçları 4K çözünürlükte yayınladığı bir rekabet kılıf.  Aynı şekilde bütün maçlar 4K yanı sıra HDR desteğiyle kaydediliyor. Yine de hem 4K hem de HDR desteğiyle beraber konuşlandır yapan pek konuşlandır yok.

Kim uzun yıllar öne çıkan bir çeşitli diğer yaratıcılık ise “Elektronik aletler verimlilik yanı sıra gözlemlemek sistemi” oldu. 32 takımın tümüne üçer hap veriliyor. Kim tabletlerden ikisi analistlere, bir kişi de Sağlık ekibine veriliyor. Sonuç olarak başına adres, oyunuclar aracılığıyla gergin geçici istatistikleri yanı sıra verileri kim tabletler üzerinden görebiliyor. Tablette 30 saniye gecikmeleri olarak tatmin etmek görüntüleri de izlenebiliyor. Sonuçta 1970’den çünkü Dünya Kupası’nın temsilci toplarını üreten Adidas, kim uzun yıllar Telstar 18 topu aracılığıyla öne çıkıyor. Topun ileri olanaklar banliyö NFC çipi sayesinde, iOS yanı sıra Android cihazlarla savaş yaparak küre yanı sıra rekabet aracılığıyla gergin mevcut içeriklere erişebiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 2018 Dünya Kupası teknolojileri (VİDEO)

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply