530.000 kişinin Zoom hesap bilgisi satışa çıkarıldı! – Hardware Plus

530.000 kişinin Zoom hesap bilgisi satışa çıkarıldı! – Hardware Plus

Koronavirüs nedeniyle trend olan video klip toplantı yazılımı Zoom, hızlı bir şekilde hızlı bir şekilde Günden güne kötü bir haber aracılığıyla gündeme olay. Hemen şimdi de platforma arka plan olan yüzde elli milyondan fazla kullanıcıya ait hesap bilgilerinin çalındığı ve ayrıca satışa çıkarıldığı ortaya sonuç!


İlginizi çekebilir: Zoom uygulamasının koruma açığına uyarı!


Zoom, hemen şimdi de bilgisayar sistemi korsanlarının radarına takıldı!

Enfeksiyon öncesinde tahmini 20 bin kullanıcısı bulundu çerçeve, uzaktan çalışmanın alışılmış olarak hale gelmesiyle bireysel sayısını bir anda 10’a katladı. Şuan 200 milyondan fazla proaktif olarak kullanıcıya çare vermeye satış elemanı Zoom, buna karşın istatistikler güvenliği konusunda tereddüt işaretleri yaratmaya peşini bırakmamak, sürdürmek. Aktarılan toparla bilgilere bağlı olarak, ağ korsanları 530.000’den fazla sayıdaki muazzam bir bireysel grubunun bilgilerine erişmeyi başardı. Dark Web’de satışa çıkan katılımcı bilgileri ortasında mail adresi, şifre, iş görüşmesi linki ve ayrıca iş görüşmesi şifresi olanaklar alıyor.

Korsanların ele geçirdiği ve ayrıca parçalar halinde satışa sunduğu 530.000 hesap bilgisi için sıkı 1060 para istemesi de endişeleri artırıyor. Zira satılan Zoom mail ve ayrıca şifre bilgilerinin çeşitli diğer platformlarda kullanılma ihtimali bulunuyor. Aynı şekilde bir medya kuruluşuna bağlı olarak, ele geçirilen bireysel bilgilerin sahipleri ortasında JP Morgan, Citibank ve ayrıca bazı Eğitim kurumu çalışanları da olanaklar alıyor.

Yaşanan kim istatistikler hırsızlığından bundan sonra Zoom kullanıcılarının hesap şifrelerini değiştirmeleri öğüt vermek ediliyor. Aynı şekilde adı tamamen yaygın olarak istatistikler güvenlik ve güvenlik ihlalleri aracılığıyla anılan platformun hastalık boyunca tam olarak nasıl bir eylem atacağı da  merakla bekleniyor. Verilen bütün bütün yaşananlara ne olursa olsun platformdaki proaktif olarak bireysel sayısının derhal artmaya ısrar etmeye devam et ettiğini belirtelim.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 530.000 kişinin Zoom hesap bilgisi satışa çıkarıldı! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply