70 milyon dolarlık BTC istiyorlar!

70 milyon dolarlık BTC istiyorlar!

Geçtiğimiz abilir ayında ABD’nin en önemli petrol su boruları hatlarından birinin sistemlerini hackleyen REvil hacker grubu, son zamanlarda bir nüfuz etmek daha gerçekleştirdi. Grubun abilir ayındaki saldırısı ABD’de önemli bir krize ana sebep olmuştu. REvil hacker grubu, cihazları doğru için tahmin edilen 200 ABD’li firmadan 70 milyon para değerinde BTC gereklilik ediyor.

Rus kökenli hacker grubu ABD’nin her bela gel durumda. Geçtiğimiz abilir ayında ABD’nin en önemli petrol su boruları hatlarından olan Colonial Pipeline’ın sistemini hackleyen REvil hacker grubu ülkede petrol krizine sebep olmuştu. Tip, cumartesi günü son zamanlarda bir nüfuz etmek daha başlattı.

Tip cumartesi günü ABD petrol su boruları hattına yazılım uygulaması sağlayan tedarikçi Kaseya’yı hedefledi. Şirketin Dünya çapında Ağ izleme paketi aracılığıyla saldırıyı cloud sistemi (bulut) üzerinden yaydı. Itibaren bilgiler, tahmin edilen olarak 1 milyon makinenin saldırıdan etkilenmiş olduğunu söylüyor.

REvil, saldırıdan etkilenen tahmin edilen 200 ABD’li şirketten zararları doğru yanı sıra virüsü temizlemek için 70 milyon para değerinde BTC gereklilik ediyor. Saldırganlar dark web internet sitesi Happy Blog’da bir ana sebep yaptı yanı sıra şunları anahtar kelime etti:

“Cuma günü, bakım sağlayıcılarına bir nüfuz etmek gerçekleştirdik yanı sıra tahmin edilen 1 milyon program etkilendi.”

Geçtiğimiz abilir ayında Colonial Pipeline saldırganlara 75 BTC ödemiş, ardından çözmek takibi yöntemi aracılığıyla 63.7 BTC FBI vasıtasıyla desteklemek alınmıştı. Yaşanan kılıf ülkede kötü tartışmalara kaldırım açmış yanı sıra ABD’li pek son derece finans uzmanı yanı sıra konferans üyesi ülkede kripto paraların yasaklanmasını gereklilik etmişti. Haziran ayında toplanan G-7 zirvesinden geçmişte ABD Başkanı Joe Biden, yaşanan kim saldırılardan Rusya’yı {sorumlu} tutmuştu. Rusya başkan Vladimir Putin ise kim saldırılar aracılığıyla bir alakaları olmadığını anahtar kelime etmişti. İki kırsal de Cenevre’de toplanan zirvede kim hack saldırılarını ele almış yanı sıra bununla sinir bir sınırlama yapılması konusunda gereken yaptırımlara başlanması kararı almışlardı.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: 70 milyon dolarlık BTC istiyorlar!

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply