ABD merkezli sağlık hizmetleri kurumundan Blockchain girişimi! – Hardware Plus

ABD merkezli sağlık hizmetleri kurumundan Blockchain girişimi! – Hardware Plus

ABD’nin sağlık hizmetleri devi UnitedHealth, 2 Nisan’da yaptığı duyuruda kayıtlarını mevcut kalır için Blockchain teknolojisini kullanacaklarını açıkladı.

İlgili haber : Blockchain Nedir? Sadece nasıl Çalışır?

Uygunsuz bilginin önüne geçilmek isteniyor

Son teknoloji sağlık hizmetleri sunan Optum’un da aralarında bulunduğu sektördeki çeşitli tedarikçi aracılığıyla ortaklaşa bir gündem gerçekleştirilecek. Kim plana bağlı olarak, ABD uzman arşivlerinin düzenlenmesi amaçlanıyor. Kim düzenlemenin nedeni olarak, sözü edilen kayıtlarda %50 oranında uygunsuz Beceriler olduğu gösteriliyor.

Şirketlerin iş arkadaşı yaptığı açıklamada:

“Segment içerisindeki sağlık hizmetleri sistemlerinin takibi yanı sıra hayati verilerin saklanması için yapılan harcamaların her yıl olarak 2.1 milyar $‘ı bulmakta. Kim projenin risk aşamasında Blockchain teknolojisi sayesinde sağlık hizmeti sağlayan kurumlar ortasında verilerin sadece nasıl daha detaylı yanı sıra tam olarak bir moda trendi ulaştırılabileceğinin ve izleme işlemlerinin yanı sıra sağlık hizmetlerine erişiminin sadece nasıl daha hızlı hale getirilebileceğini gözlemlemeyi amaçlamaktayız.”

Kim girişimin, 200 milyar $‘ı aşan hasılatı aracılığıyla Fortune 500’de 6. sırada bulundu UnitedHealth vasıtasıyla yapılması ABD’de sağlık hizmetlerinde Blockchain kullanımını yaygınlaştırmada kapsamlı sorumluluk oynayacağının bir göstergesi olarak görülüyor.

Blochchain’in değişmez dizüstü bilgisayar tutma özelliği, hastanın bahsettiği bilgiler aracılığıyla asıl kayıtta olan bilgilerin birebir uyuşmasında yaşanan aksaklığı çözüme kavuşturacağı düşünülüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: ABD merkezli sağlık hizmetleri kurumundan Blockchain girişimi! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply