Akıllı saatler Covid-19 belirtilerini tespit edebilecek – Hardware Plus

Akıllı saatler Covid-19 belirtilerini tespit edebilecek – Hardware Plus

ABD’de bulundu Mount Sinai uyuşturucu madde merkezinde yapılan “Warrior Watch” isimli bir araştırmaya bağlı olarak mantıklı saatler, kişilerin merkez dene hızlarındaki değişiklerden yararlanarak Covid-19 belirtilerini ileri tespit edebilecek.


İlginizi çekebilir: Quantum Operation kan akışı şekerini ölçebilen mantıklı izle geliştirdi


Warrior Watch araştırmasında Apple Watch mantıklı saatler kullanıldı

Araştırmada katılımcılar merkez dene hızlarındaki minik değişiklikleri algılayabilen Apple Watchmantıklı saatler giydiler. Warrior Watch araştırmasına bağlı olarak Apple Watch, kullanıcıların öyle gibi görünmek belirtiler geliştirmeden 7 tarih öncesine {kadar} görülebilen merkez atışlarındaki minik değişikleri parlak algılayabiliyor.

Çalışmada görevli araştırmacılardan Estetik cerrah Robert Hirten: “Merkez dene hızı değişkenlik belirteçlerinin vücutta iltihap geliştikçe değiştiğini yanı sıra Covid’in çok derecede iltihaplı olduğunu biliyorduk. Kim teknik, Covid-19 virüsünü insanların enfekte oldukları tespit edilmeden daha önce görüş etmemizi sağlıyor” dedi. Robert Hirten açıklamasını şöyle sonlandırdı: Kim araştırma çevrimiçi sağlığın nereye gittiğini açıkçası vurguluyor. Yüzey kaplama sağlık ve zindelik ihtiyaçlarını daha detaylı ele topla için kim teknolojileri kullanabileceğimizi gösteriyor. Kim da gelecekte hastalıkları daha detaylı yönetmemize değerli gidiyor. Amacımız, ekibimiz yanlarında olmaksızın hastalarımızın sağlıklarına bağış. Warrior Watch çalışması kim yönde atılan devasa bir adımdır.

Stanford Üniversitesinde; Apple, Fitbit, Garmin yanı sıra çeşitli diğer etiket mantıklı saatler yapılan bir ek çalışmaya bağlı olarak Covid-19’lu hastaların %81’inin merkez dene hızlarında önemli belirtiler görülmeye başladıktan 9 tarih öncesine {kadar} kötü farklılıklar olduğu tespit edildi.

Kim Çeşitlilik geniş kapsamlı hastalıklarda her türlü bir belirti göstermeyen bunu söyledikten sonra virüsleri taşıyan kişilerin ileri belirlenebilmesi geniş kapsamlı yönetimine kötü katkılar sağlayacak. Araştırma çalışması {artık} sıradanlaşmış böyle teknolojilerin, hastalıkların ileri teşhisine bağış sağlayabileceğini ortaya koymuş oldu.


Hepsiburada yanı sıra Trendyol satın alma listelerimize bakabilirsiniz.


 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı saatler Covid-19 belirtilerini tespit edebilecek – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply