Akıllı telefon bağımlılığından nasıl kurtuluruz?

Akıllı telefon bağımlılığından nasıl kurtuluruz?

Büyük olasılıkla siz ayrım etmiyorsunuz ama sonuçlandırmak yıllarda hem bilge telefonlara hem de kültürel ağlara olan bağımlılığımız son derece derecede arttı. Yayınlanan bir araştırmada, günlük kayıt 110 ila 150 kez bildirimleri görüntüleyebilmek bölüm telefonumuzun kilidini kaldırdığımız sonucu çıktığına bağlı olarak büyük ölçüde anlamda bilge telefonlarımıza ilişkili yaşadığımızı kabullenmemiz gerek.

Facebook’un taze taze ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı vakitleri hatırlıyoruz da sanki o zamanlarda istisnai olarak daha tam olarak vakit geçiyorduk. Hemen şimdi ise resmi olmayan hayatıma baktığımızda, “Istisnai olarak çalıştım bu akşam ya!” dediğimiz günlerde ne olursa olsun saatlerimizi Facebook’ta haber akışını aşağıya indirerek, bilge telefonumla akıl almaz sapan Meslekler yaparak harcadığımızı ayrım ediyoruz. Peki, kim bağımlığa e karşı neler yapabiliriz? Vaktimizi daha yararlı işlere nasıl harcayabiliriz?

O bildirimler kapanacak!

Sarhoş hayatınızı gözünüzün önüne getirin. Kaç kere şirket yerinde bir şeyle uğraşırken bilge telefonumuza itibaren WhatsApp, Twitter ya da Facebook bildirimi direkt olarak ilginizi dağıttı? Sayısız kez, kesinlikle değil mi? Akıllı telefon bağımlılığımızı en aza indirmek için yapmamız gereken başlangıçta nokta bildirimleri kapatmak. iOS makine kullanıyorsanız mesaj merkezinden, Android kullanıyorsanız ise stresli uygulamaların ayarlar bölümünden bildirimleri kapatarak, kim konuda başlangıçta adımı sallamak başarılabilir. Sonuç olarak kısa süreli bildirimlerle dikkatimizin dağılması yerine, eğer vazgeçemiyorsak ne olursa olsun 2 – 3 saatte bir manuel olarak bildirimleri belirlemek etmek istisnai olarak daha akılcı bir prosedür olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefon bağımlılığından nasıl kurtuluruz?

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply