Akıllı Telefon Ekranları için Kendisini İyileştirebilen Materyal Geliştirildi

Akıllı Telefon Ekranları için Kendisini İyileştirebilen Materyal Geliştirildi

Akıllı telefon kılıfları {pahalı} pratik telefonları koruyan kapsamlı bir pazar yeri haline geldi ve ayrıca meydan okuma milyonlarca kullanıcıyı istenmeyen durumlardan uzaktan kumanda tutuyor.

Bunu söyledikten sonra yüzey kaplama ilerleme aracılığıyla Yerel alan gelecekte {artık} pratik telefon kılıflarından kurtulabiliriz. Gerçeği nedeniyle California Riverside Üniversitesi’nde personel kimyagerler çok kendi kendini iyileştirebilen telefon ekranı geliştirmeyi başardı.

Araştırmacılar kim materyal ileri bazı testler yaptı ve ayrıca kim testlerin sonucunda ortaya çıkan çizikler ve ayrıca kesikler kendiliğinden düzeldi. Soruşturma ekibinin başında merkez yerleşim bölgesi Chao Wang’ın açıklamasına bağlı olarak ekranı pratik olarak ikiye böldükten sonradan rağmen 24 izle içerisinde gözünde canlandırmak kendisini ele alındı ​​ etti ve ayrıca modası geçmiş haline döndü.

Materyalin en kapsamlı özelliği çok kendi boyutunun 50 katına {kadar} gerilebilmesi. Materyal önemli olarak gerilebilir polimer ve ayrıca iyonik tuzdan üretiliyor. Materyalde iyon dipole adı bunu göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir moleküler arası zorlama merkez alıyor. Kim sayede materyal kırılsa veya çizilse rağmen iyonlar ve ayrıca moleküller birbirlerine bağlanıyor ve ayrıca modası geçmiş haline getiriyor.

Kim araştırmacıların ürettiği aslen elektriği iletebilen ve ayrıca çok kendi kendini yenileyebilen bir materyal. Kim sayede telefon ekranları ve ayrıca bataryalar için etkileyici bir çeşitler halini alıyor. G Flex seç bazı LG modellerinde çok kendi kendini yenileyebilen karşılaştırılabilir bir materyal görmüştük. Bunu söyledikten sonra o materyal elektriği iletemediği için ekranlarda kullanılamıyordu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı Telefon Ekranları için Kendisini İyileştirebilen Materyal Geliştirildi

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply