Akıllı telefon pazarının lideri Samsung – Hardware Plus

Akıllı telefon pazarının lideri Samsung – Hardware Plus

Counterpoint isimli yenilik sanayi analiz şirketi vasıtasıyla yayınlanan rapora bağlı olarak Samsung, en muazzam payı ödünç almak ederek global iyi bir fikir telefon pazarının yönetim koltuğuna düzeltmek oturmayı başardı. Benzer şekilde Samsung, payını genişleterek Amerikan ambargosuyla boğuşan anında sıradaki Huawei’yle farkı büyüttü.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy A02 ve ayrıca M02, son zamanlarda Bluetooth sertifikaları aldı!


Counterpoint vasıtasıyla yayınlanan rapora bağlı olarak, Huawei’nin sanayi payında önemli ölçüde bir reddet yaşandı. 2020 yılının Ağustos ayı itibarıyla Huawei’nin global iyi bir fikir telefon sanayi payı %16’ya düşmüş durumda. Kim düşüşün sebebi ise Huawei’nin maruz kaldığı Amerikan ambargosu. Samsung ise sanayi payını %22 seviyesine çıkardı ve ayrıca iyi bir fikir telefon pazarının liderliğini ele geçirdi. Counterpoint’in Nisan ayının ardından paylaştığı raporda Samsung’un sanayi payı %20 seviyesindeydi. Güneye doğru Koreli tedarikçi, geçici bir sürede payını %2 büyütmeyi başardı. Huawei’nin sanayi payı ise Nisan ayının ardından %21 seviyesindeydi ve ayrıca tedarikçi yenilikçi konumdaydı. Ambargo sebebiyle Çinli yenilik devinin sanayi payında geçici bir sürede %5 reddet yaşandı.

Rapora bağlı olarak, 3 üncü sırada ise %12 aracılığıyla global iyi bir fikir telefon sanayi payını korumayı başaran Apple bulunuyor. iPhone 12 serisinin tanıtımıyla birbirleriyle şirketin sanayi payında uzatmak bekleniyor. Dörtte bir sırada ise %3 büyümeyle birbirleriyle iyi bir fikir telefon sanayi payını %8 seviyesinden %11 seviyesine yükselten Xiaomi bulunuyor. Desteklemek kalıyorum üreticiler ise dolu global iyi bir fikir telefon pazarının %40’lık dilimini elinde bulunduruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefon pazarının lideri Samsung – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply