Akıllı telefon satışları, Coronavirus nedeniyle büyük düşüş yaşıyor

Akıllı telefon satışları, Coronavirus nedeniyle büyük düşüş yaşıyor

Bütün dünyayı sonuç altına hinterlandı yanı sıra hayatı durma noktasına getiren Coronavirus (Covid-19) salgını, yenilik dünyasında iyi bir fikir telefon satışlarının büyük düşüş yaşamasına sebep oldu. Strategy Analytics adlı bir analiz şirketi, iyi bir fikir telefon satışlarında Şubat 2020 itibariyle stratejik bir düşüş olduğunu bildiren bir söylenti yayınladı. Buna bağlı olarak; 2020 Şubat ayı iyi bir fikir telefon satışları, bir eski yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak toplamda 37 bin azalarak %38‘lik bir düşüş yaşadı.


İlginizi çekebilir: Facebook, çalışanlarına Coronavirus nedeniyle 1000 para hatta daha fazla havale yapacak


Bütün dünyadaki iyi bir fikir telefon satışları, Şubat 2020’de 61.8 bin adet aracılığıyla izole edilip saklanmış kaldı

Şirketin yayınlamış olduğu söylenti doğrultusunda, Şubat 2020‘de yapılan iyi bir fikir telefon satışları 61.8 bin adet olarak açıklandı. Başarıyla geçti yılın şubat ayında ise kim rakam 99.2 bin adetti. Toplamda 37 milyonluk bir düşüş yaşayan iyi bir fikir telefon piyasası, başarıyla geçti yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak %38‘lik stratejik bir azalmaya gitti.

Akıllı telefon üretiminin çoğu Çin‘de gerçekleşiyor. Fakat Coronavirus salgınının patlak vermesi, Çin‘de üretimi fırın ayında durdurmuştu. Kim da dünyadaki birkaç endüstriye teklif zincirlerinin kesintiye uğramasına sebep oldu. Benzer şekilde insanların kelimenin tam anlamıyla mağazalar aracılığı aracılığıyla satın alma yapamıyor oluşu da rakamların düşüşünde etkin bir görev oynadı.

Strategy Analytics Genel olarak Müdürü Neil WastonAkıllı telefon satışları, 2020 yılının şubat ayında tarihindeki en büyük düşüşü yaşadı. Çin’de başlayan kim yaygın, Asya’da satışların çökmesine yanı sıra dünyanın tavsiye kalanında ise yavaşlamasına sebep oldu. ifadelerini kullandı.

En büyük düşüşü %70 aracılığıyla Huawei yaşadı

Şirketin açıklamış olduğu çeşitli diğer verilere bağlı olarak; Huawei, Şubat 2020‘de sıkı 5.5 bin adet iyi bir fikir telefon satışı yapabildi yanı sıra tamamen aynı yılın bir eski dönemine bağlı olarak satışlarında %70‘lik bir düşüş yaşadı. Xiaomi ise 6 bin adet iyi bir fikir telefon satışıyla başarıyla geçti yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak %30‘luk düşüş yaşamasına ne olursa olsun, tamamlandı satışlarda Huawei‘i geçerek 3. sıraya yerleşti.

Birinci sırada keşfedildi Samsung 18.2 bin adet, 2. sırada keşfedildi Apple ise 10.2 bin adet iyi bir fikir telefon satışı gerçekleştirdi. 5. sırayı 4 bin adet satışla Oppo, 6. sırayı ise 3.6 bin adet satışla Vivo aldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefon satışları, Coronavirus nedeniyle büyük düşüş yaşıyor

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply