Akıllı telefon satışlarında önemli düşüş yaşandı! – Hardware Plus

Akıllı telefon satışlarında önemli düşüş yaşandı! – Hardware Plus

Sanayi araştırması şirketi Counterpoint Research, 2020’nin aslen yarısındaki mantıklı telefon satışlarına ilişkin istatistikleri yayınladı. Cep telefonu makine pazarında önemli bir daralma gözlemlenirken, Koronavirüs etkisiyle toparla 6 yılın en düşüş dönüştürme rakamları ödünç almak edildi.


İlginizi çekebilir: Sony WH-1000XM4 fiyatı, ABD’de ortaya sonuç


Koronavirüs salgını mantıklı telefon satışlarına kapsamlı deha vuruşu vurdu!

Counterpoint’in paylaştığı verilere bağlı olarak mantıklı telefon satışları, geçtiğimiz yılın özdeş dönemine bağlı olarak %13 azalarak 295 bin cihaza geriledi. Koronavirüs nedeniyle yaşanan kim düşüş, 2014’ün aslen çeyreğinde kırılan 300 bin barajının da aşağıda kalınmasına sebep oldu. Çeyrekte yapılan satışların çoğunlukla Çin ve ayrıca Hindistan pazarında gerçekleşmesi de kim gerekçeyi doğruluyor.

Marka adı bazında dönüştürme istatistiklerine bakıldığında ise daha karamsar bir tablo ortaya çıkıyor. %20’lik pazar yeri payı aracılığıyla liderliğini sürdüren Samsung’un, geçtiğimiz yılın özdeş dönemine bağlı olarak 13 bin adetlik dönüştürme kaybı yaşadığı görülüyor. Akıllı telefon satışlarının yarısını Çin’de gerçekleştiren Huawei, %17’lik pazar yeri payı ve ayrıca 49 bin makine satışı aracılığıyla yeniden inşa anında sıraya yükseldi. 3 üncü sıradaki Apple ise Çin pazarındaki satışlarını artırdığı için pazar yeri payını %14’e yükseltmeyi başardı.

Yılın aslen çeyreğinde satışlarını artıran markalar ise Xiaomi ve ayrıca Realme oldu. %10’luk pazar yeri payını yakalayan Xiaomi çeyrek sıradaki yerini güçlendirirken, Realme ise başarıyla geçti yılın özdeş dönemine bağlı olarak satışlarını %250 oranında artırdı. 

Analistlere bağlı olarak, mantıklı telefon pazarındaki durumun anında çeyrekte daha da kötüleşmesi bekleniyor. Fabrikalar kim süreçte aramak verdikleri gelişme sürecine tavsiye dönerken, perakende geliştirme mağazalarının en kısa sürede açılacağı belli kesinlikle değil. Kim da bireysel tarafında önemli bir kaygı yaratıyor. Aynı şekilde 300 para 6 telefon pazarının durumdan çok çok daha az etkilendiği ve ayrıca önümüzdeki dönemde online kanallardan yapılan satışların önemli görev üstleneceği belirtiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefon satışlarında önemli düşüş yaşandı! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply