Akıllı telefonlar beynimizi de değiştirdi – Hardware Plus

Akıllı telefonlar beynimizi de değiştirdi – Hardware Plus

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi girelim varlık tarzımız,  yaptıklarımız değişti integral olarak. Yine de Zurih Üniversitesi Nörobilişim Enstitüsü‘nün yayınladığı analiz sonuçlarına bağlı olarak pratik telefonlar beynimizi de değiştirmiş durumdalar. Soruşturma sonucuna bağlı olarak pratik telefonlarla beraber baş parmağımızı da kesinlikle olarak kullanmanın bir sonucu olarak {artık} hatta daha fazla kafatası aktivitesi gerçekleşiyoruz.

Kim analiz için özgürlük elini kullanan 38 ünlü kişilik bir uygulama ekibi toplayan araştırmacılar, 26 pratik telefon kullancısına olanaklar verirken 11 kişiyi de geleneksek mobil kullanıcılarından seçti. Deneklerin kafatası aktivitesi elektrotlar yanı sıra EEG monitörleri yardımıyla izlendi. Sonunda ise pratik telefon kullanıcılarının baş başparmak aktivitelerinin gerçekleştirildiği kafatası bölümünde çeşitli diğer kullanıcılara oranla inanılmaz hatta daha fazla kutlama görüldü.

Kim durumu bir örnekle açıklayan araştırmacılar baş parmağını hatta daha fazla kullanan pratik telefon kullanıcılarının kafatası aktivitesini keman öğrenmeye başlayan bir insanın kafatası aktivitesine benzetiyor. Birden fazla işe yanıt veren kafatası, birkaç işlemlerin altından daha basit kalkıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefonlar beynimizi de değiştirdi – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply