Akıllı telefonlarda 8 GB bellek gerçekten şart mı?

Akıllı telefonlarda 8 GB bellek gerçekten şart mı?

 Otantik kurulum tanınmış: Hardware Plus Broşür (Şekil: 46 – 2017 Şubat)

Pazarlamacılar düzenli olarak rakam oyunlarına başvurur. Rakamlar basit algılanabılır, medeniyet vasıtasıyla rahatlıkla elma ya da armuda ait olduğu anlaşılmadan birbirine karıştırılabilir şeylerdir, kavramların üretilmesinde kullanılmış önemli sahtekarlık araçlarıdır. Kim sahtekarlıkların en çarpıcı örnekleri hayatımızda bolca sahip olmak. Mesela geliştirme dünyasından bir senaryo verelim: 8 çekirdekli işlemciye kurucu telefonun 4 çekirdekli işlemciye kurucu telefonlardan 2 kırışık hemen olduğu iması yapılması bunlardan birisidir.

Ekonometrik bir senaryo verelim: Ülkede yapılan yatırımların yüksek dönem yaşlı parayla (1 bin katıyla) zikredilmesi ama özdeş dönemde borçların kıyaslama yapılabilecek bir bağlamdalarmış tercih tonit kullandığımız para yönetimi üzerinden söylenmesi. Rakamların gücünü küçümsemeyin; yanıltıcı biçimde kullanılsa rağmen. Akıllı telefon pazarında kullanıcıları kandırmanın en çarpıcı yollarından ikincisi de sahip olmak olan bellek miktarı. Kim bellek miktarı kullanıcılar için sık bir Satın alma kriteri durumunda değilken bazı kullanıcıların teşvik için kullanılabiliyorlar. Şu en kısa sürede için düzenli sayılabilecek sayı olan 3 GB yanı sıra en düşük çok önemli sayı olan 2 GB’ın ileri kendisini gösteren 4 GB bellek birkaç alanda şu en kısa sürede için pratik bir sayı.

Yükseklik modellerde kendisini gösteren 4 GB bellek miktarı aynı zamanda birkaç uygulamayı geri planda çalıştıran kullanıcılar için sık işe yaradığını gösterebilen bir sayı olmasına ne olursa olsun sanal olarak sık doldurulmamış olmaya devam etmek uygun miktarda bellek alanını yanı sıra masrafların gereksiz yere artmasını, öğe maliyetlerinin hoş olmayan stil yükselmesini tetikleyen gülünç bir rutin durumuna gelmiş vaziyette.

Belleği ne kullanır?

Android ekosistemini bakış önüne alırsak Linux çekirdeği üzerine mülk edilmiş bir işleyen sistemi olduğunu görüyoruz. Bellek istihdam sistemi de buna bağlı olarak şekilleniyor; işleyen sistemi önemli bileşenleri için bir sayı belleği kendi başına kullanıyor yanı sıra birincil yakın işlevler için göster denetimi, kapı aralığı incelemek denetimi yanı sıra disklerin yüz bellekleme sistemleri tercih bir şeyler için bellekten tesis ayrılıyor. Evet cep telefonu işleyen sistemine uyumluluk açısından bakıldığında Linux çekirdeğinin en düşük gereksinimleri sahip olmak olan özellikler yanı sıra belleğin kullanılabilirliğine bağlı olarak uzatmak gösteriyor.

Geliştirmek belleğin kullanımı da artırması birazcık beyin karıştırabilir velâkin rahatsızlık kim stil işliyor: Hatta daha fazla boşta bellek varsa düzeni ekstra önbellekleme yapıyor yanı sıra depolama alanı sistemine tutarlı erişip yaş kaybetmesini engelleyerek sahip olmak olan belleğin kullanılmasını sağlıyor. Bunun dikkatli olmayan kullanıcılar ise acil Windows’a dedikleri tercih “inanılmaz fazla bellek yiyor” diyerek etik olmayan tepkilerini dile getiriyorlar. Kim kusursuz sizin için; tutarlı depolama alanı alanına erişen bir düzeni eminiz ki sizi çileden çıkartacaktır. Cep telefonu cihazlarda ekranı düzenleyici resim işlemcisi de ciddi işlemciye tümleşiktir. Kim resim işlemci çipi bölümü de göster çözünürlüğünüze ilişkili olarak 150 ila 300 MB arası bellek tüketir. Gösterilecek bir lig yoksa rağmen ekrandaki piksellerin önbelleklenebilmesi için kim istihdam mecburdur.

Mesela özel kara konsola kurucu köle sistemlerine rağmen bir sayı görüntü belleği ayrılır. Sistemde tutarlı olarak etkin keşfedildi yazılımlar da bellek tüketimine ilham eder. Örneğin arayüz yönetimini yapan düzeni (launcher), tutarlı etkin olan klavyeniz, SIM kartı düzenleyici Cevap, telefon, mesajlaşma, sistemde keşfedildi sensörler, launcher sistemi haricinde satış elemanı bütün aksiyon yanı sıra mimikler…

Akıllı telefonlarda 8 GB bellekOnlar bir sayı bellek kullanır ki siz çalıştırmaya giriştiğinizde çalışabilsinler. Kim {kadar} yazılımın üzerine o anda geri planda ya da gözünüzün önünde belirgin olan uygulamalar da o en kısa sürede bellek kullanır. Daha önemlisi sistemin tam olarak çalışması yanı sıra sizin girdilerinize basit biçimde cevap vermek verebilmesi için de depolama alanı ileri keşfedildi yazılımlar tutarlı bir önbellek üzerinden çalışarak sanal hayatın daha akıcı olmasını sağlıyorlar. Verilen düzeni belleğinin hızı depolama alanı alanına bağlı olarak, hangi işleyen sistemi ya da ekipman olduğundan özel olarak stil, kırışık kırışık fazla.

Akıllı telefonlarda 8 GB bellek fazla ise ne {kadar} bellek bol?

Android ekosisteminde şu anki teknolojiyle, aynı zamanda 2 fasulye muazzam aktivite geri planda ziyaret etmek tercih fantezileriniz yoksa 3 ya da 4 GB RAM bütün iyi bir fikir telefonlar için bol. Bütçe modellerde de Android 7.0 Nougat gereksinimlerini düşünerek 2 GB azalma kısıtlama çıkarmak pratik olacaktır.

Evet çalışması gerekiyorsa çalışıyor; zira AOSP sürümüne inanılmaz bölgesel bir Android 7.1.1 aracılığıyla satış elemanı Galaxy S3 rağmen uygulanabilir (cihazda 1 GB rağmen bellek yok). Fakat, sektörde hareket hareket yaklaşan bazı yenilikler ekstra bellek barındıran iyi bir fikir telefonları pratik hale getirebilir. Microsoft Continuum benzeri sistemler yanı sıra daha önemlisi x86 (CISC) emülasyonu yapabilen ARM tabanlı (RISC) işlemciler sayesinde ekstra belleğin düzgün stil kullanılacağı senaryolar sunan cep telefonu ekipman, uygun miktarda RAM kullanılmasını pratik hale getirebilir.

 

Kim senaryolarda masaüstü bilgisayarlar hem işleyen sistemi hem de işlevsellik açısından uygun miktarda belleği düzgün stil kullanabilen fantastik ekipman hâline dönüşebilir. Kim sayede ceplerde taşınacak ebattaki cep telefonu cihazlara kesinlikle rakam aktivite için eklenmesi düşünülen 6 GB ya da daha korkuncu 8 GB seviyesindeki bellekler dürüst gerçek anlamda bir işe yarayabilir, kesinlikle birer rakam olmaktan öteye geçebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefonlarda 8 GB bellek gerçekten şart mı?

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*8*)

Leave a Reply