Akıllı telefonlarımızın bataryası neden çabuk tükeniyor?

Akıllı telefonlarımızın bataryası neden çabuk tükeniyor?

Akıllı telefonlar hayatımızla bütünleşen adeta bir uzvumuz haline itibaren ekipman arasına girmeyi başardı. Peki, günlük kayıt yaşamımızda böylesine genel olarak kullandığımız kim cihazların bataryası neden kim {kadar} derhal tükeniyor. Neyi uygunsuz yapıyoruz?


İlginizi çekebilir: La Casa de Papel Zaman 4’ün tanınmış kesinleşti


Günün yirmi 4 izle olduğu düşünüldüğünde yanı sıra yapılan araştırmalarda önemli ölçüde ergen nesilin 9 izle seç günün muazzam bir kısmını teklif geçirdiğini biliyoruz. Kim sürelerin muazzam bir kısmını da kablolara bağlantılı olarak sürdürmeye ısrar ettiğimizi düşündüğümüz dönem kim gerçekten can sıkıcı olabiliyor. İmdadınıza yetişebilecek çözümleri sizin için derledik.

En muazzam ana sebep: Gözünde canlandırmak!

İçerisinde bulunduğumuz 2019 yılı itibariyle {artık} iyi bir fikir cihazlarda kullanılmış panellerin istisnai olarak daha göz kamaştırıcı yanı sıra güçlü olduğunu görüyoruz. İşin içerisinde uzun çözünürlükte eklendiği dönem elektrik pili kapasitesinin muazzam bir kısmı göstermek tarafına gitmiş etkinlik.

Bunu cesaretini kırma için yapabileceğiniz çözümler gerçekten genel sanal olarak. Çoğunlukla Ayarlar uygulamasında keşfedildi Batarya kısmından kiralama istatistiklerinizi incelemeniz lazım. Kim sekmede aynı şekilde iyi bir fikir telefonunuzda keşfedildi bütün elektrik pili bilgilerine de erişebiliyorsunuz. Bunu yönetmek ettikten daha sonra aşağıdaki listeden neyi uygunsuz yaptığınızı öğrenebilirsiniz:

  • Ekranınızın ışığını fakir seviyede kavramak.
  • Adaptif aydınlatma parlaklığını açın: Cihazınız dolayısıyla ortamın ışığına bağlı olarak kendini optimize edecek yanı sıra elektrik pili verimliliği sağlayacak.
  • Zorlayıcı duvar yapısı kağıdı kullanmayın: Zorlayıcı duvar yapısı kağıtları, adete tutarlı ekranınızda çevrimiçi video oynuyor sonuç yaratıyor olduğu için ekranı görünür tuttuğunuz müddetçe uzun güç tüketirler.
  • Gözünde canlandırmak süresini minimuma düşürün: Telefonu şiddetli kullanmadığınız süreler, siz dokunmadıkça göstermek görünür kalmayacaktır.
  • Karanlık duvar yapısı kağıdı özlemek al (AMOLED ekipman için yasal):  Eğer AMOLED ekranlı bir duvar yapısı kağıdına sahipseniz, karanlık duvar yapısı kağıtlarını özlemek al. Kim tahta teknolojisi kullanılmayan pikselleri kapattığı için daha efektif bir prosedür olacaktır.

Çekmeyen operatörlerden uzak dur!

Dünyada olduğu {kadar} ülkemizde de operatörlerin koruma alanlarında problemleri olduğunu biliyoruz. Başına ne {kadar} istisnai olarak bakış önünde olmasa da en muazzam problemlerden bir kişi de sanal olarak bakım sağlayıcıların koruma problemleri diyebiliriz.

Akıllı telefonlar

  • Bakım sağlayıcınızı değiştirin: Konuyla sinir ağırlıklı olarak soruşturma yapmanızı öğüt vermek ediyoruz. Bazı firmalar ülke kesimlerde daha sorunsuz çalışabiliyor iken bazıları da belediye içerisinde uzun verimlilik gösteriyor.
  • {Uçak} moduna tapınak şakak .. mabet: Önemli ölçüde bakım aldığınız konumlarda, cihazınızı {uçak} moduna alarak buna bir prosedür getirebilirsiniz. Aynı şekilde bunu {otomatik} yapan IFTTT adı gerçeği nedeniyle alışkanlık da erişilebilir.

Uygulamalar yanı sıra geçmiş servisleri

Uygulamaları geri planda kalır, cihazınızı yoran uzun CPU yanı sıra RAM kullanımına kaldırım açan senaryolardan bir kişi. Önemli ölçüde bazı uygulamalar diğerlerinden çok daha fazlası elektrik tükettiğini söyleyebiliriz. Bunlara senaryo olarak Netflix, Youtube yanı sıra farklı kurulum servislerine bakarsak göstermek tarafında şiddetli kiralama yarattıkları aşikar. Peki, buna ne seç çözümler yaratılabilir?

Akıllı telefonlar

  • İnternetten çalışmalar çeken gereksiz uygulamalarınızı silin: Çok kendi telefonuma baktığım dönem alışkanlık tarafında geri planda satış elemanı yanı sıra çalışmalar içme yazılımların toplamda %20 elektrik kullandığını gördüm. Buna prosedür olarak kiralama senaryonuza bakıp silebilirsiniz.
  • Arka uç planda satış elemanı uygulamaları durdurun: Size tutarlı bilgi gönderen yazılımlar sanal olarak tutarlı geri planda bataryanızı içiyorlar. Ayarlar panelinden düzenleyebileceğiniz bazı seçeneklerle bunu minimuma indirebiliyorsunuz. Ayarlar > Rutin yanı sıra bildirimler > Uygulamaları seçin > Yükseltilmiş > Batarya > Kayıt sınırlamaları > Sınırla diyerek elektrik pili verimliliğiniz daha artabiliyor.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı telefonlarımızın bataryası neden çabuk tükeniyor?

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply