Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrü ile İlgili Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey – Hardware Plus

Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrü ile İlgili Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey – Hardware Plus

Battery University, kullanıcıların telefonlarını suçlamak ederken tavsiye etmesi gereken bazı noktaları açıkladı.

Akıllı telefonlarla yatıp kalktığımız şu çağda, yaşadığımız en devasa problemlerden bir birey suçlamak problemi. Akıllı telefonların sadece nasıl suçlamak edilmesi gerektiği konusunda herhangi bir birey bir nokta söylüyor. Bunu söyledikten sonra kim söylenenlerin çoğunluğu “etkili bir şekilde anlaşıldı yanlışlar”.

Pil firması Cadex vasıtasıyla hazırlanan “Battery University” adlı ağ web sitesi, pratik telefonlardaki lityum-iyon pillerin strese e karşı ne {kadar} kırılgan olduklarını açıkladı. Yanı sıra kim ağırlaştırma, yüksek vadede pratik telefonun elektrik pili ömrünü negatif yönde etkileyebiliyor. Battery University de pratik telefonların elektrik pili ömrünü oluşturmak için tavsiye edilmesi gereken çeşitli muazzam noktaya başparmak bastı.

1. Şarjı Mükemmel Dolduğunda, Telefonu Prizden Çıkarın

Battery University’nin açıklamasına bağlı olarak, şarjı harika bir şekilde dolduğunda telefonu prizden yüklemek gerekiyor. Bu nedenle pek çoğumuzun yaptığı iyilik telefonu karanlık yatarkan şarja takıp sabahın erken saatleri kalktığımızda prizden çıkarmamız etkili bir şekilde bir rutin kesinlikle değil. Söylenene bağlı olarak kim rutin, yüksek vadede telefonun elektrik pili ömrünü kısaltır. Telefonun şarjı bir kere %100’e ulaştığında, suçlamak cihazı telefonun suçlamak miktarının %100’de kalması için telefonu kademeli olarak kademeli olarak suçlamak eder. Kim rahatsızlık, telefonun uzun ağırlaştırma  aşağıda kalmasına, akabinde de pilin zayıflamasına kaynak meydana.

2. Telefonun Pilini %100 Ima etmek Etmeyin

Battery University’nin açıklamasına bağlı olarak lityum-iyon pillerin harika bir şekilde  suçlamak edilmemesi gerek. Mükemmel hak talepleri, pillerin ağırlaştırma aşağıda kalmasına kaynak meydana. Kim da yüksek vadede pili zayıflatır.

3. İmkanınız Olduğunda Telefonunuzu Şarja Takın

Günün bir noktada, pili bitik bir haldeyken telefonunuzu şarja takmak yerine, başına imkan bulduğunuzda telefonunuzu şarja takın. Örneğin tarih içine telefonunuzun şarjının %85-80 seviyelerinde olduğunu farkettiginizde telefonunuzu şarja takabilirsiniz. Battery University, bunun elektrik pili performansını kesinlikle etkilediğini belirtiyor.

4. Bataryanızın  Sert Isınmamasına Dikkat Al

Eğer telefonunuzu suçlamak ederken bataryasının ısındığını ayrım ederseniz bataryayı yerinden sökün. Benzer şekilde seksi Yaz ayları günlerinde telefonunuzun Güneş ışığına yönetmek maruz kalmamasına da tavsiye teslim almak. Bütün bunlar, telefonunuzun pilinin dengeli bir moda trendi çalışması için önemi erişilebilirlik etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Akıllı Telefonunuzun Pil Ömrü ile İlgili Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey – Hardware Plus

Genel bakış: (*4*)

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply