Aktif Gürültü Engelleme hayatıma ne katıyor? (VIDEO)

Aktif Gürültü Engelleme hayatıma ne katıyor? (VIDEO)

Kim videomuzda, ANC olarak kısalttığımız Aktif Gürültü Engelleme teknolojisi nedir, sadece nasıl çalışır ve ayrıca kaynak büyük kim soruya eylem vermeye çalışacağız. Benzer şekilde sarhoş hayatta kullandığımız ANC özelliğine yaratıcı Philips PH805 modelinin de yaygın sunduklarını anlattık.

Aktif Gürültü Engelleme vs Pasif Gürültü Engelleme

İsterseniz aslen olarak proaktif olarak ses engelleme teknolojisi nedir ve ayrıca sadece nasıl çalışır ondan bahsedelim

ANC, ortamda istemediğiniz gürültüleri duymanızı engelleyen bir ilerleme. Kulaklık bunu, üzerindeki mikrofonlarla atmosfer sesini geçici olarak devamlı çalışma ederek, örnekleyerek ve ayrıca fazını ters çevirip, kulağınıza destek vererek yapıyor. Bu nedenle kelimenin tam anlamıyla ortamdaki gürültü bağlı olarak karşıt bir düzenlilik üreterek kulağınızın bunları duymasını engelliyor. ANC özelliği sık bir kez daha eden seslerde daha başarılıdır. Örneğin uçağın uğultusu, bir eğitmen’in ve ayrıca otobüsün bir kez daha eden elektrik motoru sesi, evinizde personel çamaşır makinesi seç. Ama günümüzde benim denediğim ve ayrıca yükseklik segmentte olarak görmek ettiğimiz kulaklıkların ANC özelliği o {kadar} gelişti ki, {artık} sanal olarak kim özelliği proaktif olarak ettiğinizde ortamdaki hiçbir sesi duymuyorsunuz.

Pasif Gürültü Engelleme ise kulaklığın tasarımı aracılığıyla stresli bir konudur. Bu nedenle her türlü bir ilerleme gerektirmeksizin, kulaklık kulağınızı içinde banliyö yapısı ve ayrıca malzemesiyle dış mekan sesi ne oranda kesiyorsa onu anahtar kelime eder.

ANC benim hayatıma ne kattı?

Sarhoş hayatımda şunu varyasyon ettim, bazı durumlarda işten çıkıp Pendik’e ailemi ziyarete gidiyorum. Tarih güçlü başarıyla geçti bir günse kafam kazanç kılıf ve ayrıca popüler müzik duymak istemiyorum. Ama ben 500T aracılığıyla ofise gidiyorum ve ayrıca kambur edersiniz ki sık çocuklar kılıf, küçük olan olmasa ne olursa olsun şaşırtıcı bir şekilde fazla gürültü kılıf. Otobüsün kişiye özel elektrik motoru sesi ne olursa olsun kişiye özel her yetiyor.

Yaygın olarak ANC özelliği olmayan bir kulaklık kullandığınızda, kim sesi bastırmak için popüler müzik dinlemeniz lazım ama benim aslında kafam kazanç seç gel popüler müzik duymak de istemiyorum. O nedenle Philips PH805 kulaklığı takıyorum, ANC özelliğini yanındaki panelden açıyorum. Şanslıysam oturabiliyorsam kafamı dayıyorum, oturamıyorsam bi yere dayanıyorum öyle eve {kadar} gidiyorum.

ANC özelliğini şaşırtıcı bir şekilde sevdiğim bir Yine bir başka gezi de uçakta kılıf. Tabi hemen şimdi korona dönemi olduğu için bi yerlere gidemiyoeuz ama ben yaygın olarak işim gereği şaşırtıcı bir şekilde genellikle gezi ediyorum. Gittiğiniz yere bağlı olarak 3 saatten 10 – 12 saate {kadar} değiştirme yolculuklar olabiliyor. Uçağın bir kişiye özel gürültüsü sahip olmak pek varyasyon etmeseniz de böyle alttan altta başınızı ağrıtan, bir de en kötüsü geri koltuğunuzda çarpanızıda ağlamaya müsait bir çocuğa denk geldiyseniz, yolculuğunuz epeyce tatsız bir hale gelebiliyor. Yine az daha önce söylediğim seç takıyorum, kafam sakin.

Tetikleyici Philips PH805 öneriyoruz?

Philips PH805 modelini önermemizin gerekli sebebi, gerçekçi bir kulaklık olmamasına ne olursa olsun özelliklerine ne olursa olsun rakiplerinden büyük derecede ucuz olması.

Mesela kim anlamdaki en şaşırtıcı bir şekilde konuşulan Sony WH-1000XM3 tasarım 2.200 TL, Philips 1150 TL, Yine Beats’in vs modellerine baktığımızda yine 2000 TL civarında görülüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Aktif Gürültü Engelleme hayatıma ne katıyor? (VIDEO)

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply