Aldatma sitesi Ashley Madison’ın çalınan bilgileri internte düştü

Aldatma sitesi Ashley Madison’ın çalınan bilgileri internte düştü

Çar insanların türünün tek örneği kişilerle bağımsız kaçamak yaşadığı online diğer yarısı arayan sitesi Ashley Madison hacker’lar vasıtasıyla geçtiğimiz ay saldırıya uğramıştı. Hemen şimdi ise saldırganlar siteden topladıkları dernek bilgilerini internette dağıtmaya başladılar. 36 bin kullanıcısı keşfedildi Ashley Madison’ın pratik olarak bütün bütün üyeleri isimlerinin açıklanmayan kalmasını isteyen dünya. Haberlere bağlı olarak toplamda 9.7 GB’lık profil bilgilerinin çalındığı belirtiliyor. Bunların içine giriş yolu bilgileri, {e-posta} adresleri yanı sıra özel veriler varken en önemlisi kredi puanları kartı bilgileri.

Verilerin aslında dark Web denilen internetin gerçekten olanaklar 6 bir bölgesinde bulunduğu kim yüzden de kim verilere elde etmek için internette kimliğinizi belirsizleştiren Tor programının kullanılması gerektiği belirtiliyor. Toplamda 8 senelik bilgilerin çalındığı açıklanırken soygunu yapan grubun Impact Team adlı bir hacker örgütü olduğu açıklandı. Milyonlarca Satın alma verisi de çalınan bilgiler ortasında.

Impact Team başlangıçta geçmişte Ashley Madison’ın mal sahibi olan Avid Life Media (ALM) şirketini siteyi kapatmazsa bilgileri yayacağı konusunda tehlike etmiş. Söylenenlere bağlı olarak sınıflandırma, sitenin “sahtekârlık, hilekarlık yanı sıra aptallığı”ndan şikayetçiymiş.

ashley_madison (4)

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Aldatma sitesi Ashley Madison’ın çalınan bilgileri internte düştü

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply