Alev Almaya Karşı Dayanıklı Bataryalar Geliştirilecek

Alev Almaya Karşı Dayanıklı Bataryalar Geliştirilecek

Oyuncaklarda ve ayrıca telefonlarda olarak kullanılmak için üretildi lityum-iyon bataryalar inanılmaz basit bir moda trendi ateş alabiliyor ve ayrıca bunun sonucunda istenmeyen durumlar ortaya çıkmak olay.

Kim tarz ateş pikap problemlerinin önüne yasalaştırmak için Stanford Üniversitesi’nden bir sınıflandırma dedektif lityum-iyon bataryaların içerisine yangın söndürücü yerleştirmenin yollarını arayan. Araştırmacılar olumsuz ve ayrıca arzu edilen elektrotları birbirinden ayıran plastiklere trifenil fosfat endişe verici bir aktif madde ekleyerek kim tarz durumların önüne geçmeyi amaçlıyor.

Trifenil fostat birkaç elektronik aletler aletlerin içerisinde Yüksek sıcaklık geciktirici olarak olarak kullanılmak için üretildi bir aktif madde. Bataryalı cihazlarda eğer batarya sıcaklığı 150 santigrat dereceyi geçerse plastik kablolar eriyecek ve ayrıca kimyasal bileşeni serbest bırakacak. Araştırmacıların uyguladıkları testlerde trifenil fosfat bataryanın yanmasını 0.4 saniye geciktiriyor.

Daha erken bataryaların içerisinde yangın söndürücü sistemler eklenmesi denenen bir şeydi bunu söyledikten sonra kim sistemler bataryanın ömrünü kötü derecede düşürüyordu. Projenin baş  araştırmacısı Yi Cu kim problemi aştıklarını ve ayrıca kimyasalın sıradan sıcaklıklarda salınmadığını dile getirdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alev Almaya Karşı Dayanıklı Bataryalar Geliştirilecek

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply