Alfa’dan “La Metamorfosi” hareketi: Yeni Alfa Romeo Tonale

Alfa’dan “La Metamorfosi” hareketi: Yeni Alfa Romeo Tonale

Yüksek süredir sitemizde de kendisine sıkça tesis verdiğimiz Alfa Romeo Tonale, kaçınılmaz olarak karşımızda. Öyle “Her türlü son zamanlarda bir SUV işte” deyip geçmemek lazım. Verilen kim varyasyon hem bir istisnai olarak konsept hem sayısız yükümlülük yüküne yaratıcı. Tonale, 3 türünün tek örneği hibrit elektrik motoru seçeneğiyle markanın elektrifikasyon barındıran aslen tasarım yanı sıra NFT teknolojisini de barındırıyor. Minik SUV modellere yanı sıra hibrit araçlara olan ilginin başına geçmek tarih artması üzerine böyle bir oyuncunun Alfa Romeo’dan gelmesi ise inanılmaz şekilde vay verici.


Gündemden çeşitli diğer bir kask: 2023 Audi A4 Avant yaklaşık beklenenler yanı sıra bilinenler


Alfa Romeo Tonale dış mekan yanı sıra topluluk tasarımı

Alfa Romeo Tonale, pratikte benzer ismi taşıyan yanı sıra 2019’da tanıtılan bir fikir modele dayanıyor. Başına ne {kadar} fikir modelin tasarlamak çizgilerini taşısa da koleksiyon gelişme modelinde kim çizgiler daha ziyade daha narin haliyle karşımızda. Tabi kim halinin daha ziyade daha olgun yanı sıra karizmatik olduğunu söylemek uygulanabilir. Aracın arka uç kısmı, konsepte kıyasla bir tık daha yüksek kalmış fakat ondan istisnai olarak da uzaktan kumanda görünmediği için Alfa’yı ne zaman daha tebrik etmek lazım. Kenar seçenekleri ise 18 (geleneksel), 19 yanı sıra 20 inç (opsiyonel) boyutları ortasında değişkenlik gösteriyor. Görsellerdeki araçlarda ise 20 inç boyutlular bulunuyor.

Aracın kabinine baktığımızda ise bir kesimin merakla beklediği manuel vitesi göremiyoruz ağırlıklı olarak. Bunun sebebini şirketin sözcülerinden birisinin, Tonale’yi prim bir varlık yapmanın 3 pedaldan çıkmak anlamına geldiğini suçlama etmesinde gerektirir lazım. Ortak görsellere baktığımızda inanılmaz otomobillerde gördüğümüz hafif alüminyum kıyafet kanatçıkları (kulakçık tabiri ufak kalırdı) görülüyor. Amazon Alexa temelli 10.25 inçlik kişiselleştirilebilir bilgi-eğlence sistemi yanı sıra Alfa’nın simgesel çift yuvalı, retro tasarımlı 12.5 inçlik çevrimiçi Kırmızı bayrak kapı kabinde bildirmek çeken çeşitli diğer unsurlardan.

Alfa’nın son zamanlarda dönemini başlatan Stelvio yanı sıra Giulia modellerinden gördüğümüz ana sayfa yerine açılı bir pozisyondaki lastik Tonale’de de tesis alıyor. Aracın yakıt tepkilerini yanı sıra süspansiyon ayarlarına motive etmek eden DNA direksiyon ayar seçicisi ise ile çevrili konsolda, direksiyona mahalle bir moda konumlandırılmış.

Tonale’ye ait bazı yaklaşım veriler

Gövdenin aşağıda Jeep Compass seç modellerde de olarak kullanılmak için üretildi, modası geçmiş bir FCA mimarisinin daha ziyade elden geçirilmiş bir versiyonu bulunuyor. Kim elden geçirme operasyonu dahilinde daha kapsamlı, çok daha fazlası hafif alüminyum kullanımı yanı sıra hibrit aktarma organlarına uyacak moda farklı çözmek yapılmış. Aracın uzunluğu 4530 mm, genişliği 1840 mm, aks aralığı 2636 mm yanı sıra yüksekliği ise 1600 mm şeklinde.  Kim ölçülerin ufak bir kıyaslamasını yapacak olursak Tonale, en mahalle rakiplerinden Audi Q3‘ten 46mm daha yüksek yanı sıra 16 mm daha alçakta.

Alfa Romeo Tonale, 13.6:1 seviyesindeki lastik oranı aracılığıyla sınıfının en derhal direksiyonuna yaratıcı olduğunu suçlama ediyor. 4 pistonlu Brembo frenler, Seçilebilir Frekanslı Süspansiyon (FSD) yanı sıra Koni şirket amortisörlerin geleneksel olarak geldiği araba, adaptif süspansiyonları opsiyon listesine saklıyor. Dinamikler izole edilip saklanmış kaydırmalı diferansiyel yok fakat yazılımsal olarak frenleme temeline dayanan bir benzeri araçta tesis alıyor. Böylelikle süs yüzeyler yanı sıra uzun hızlarda karşılaşılabilecek tutunma sorunlarının önüne geçilecek.

Alfa Romeo Tonale elektrik motoru seçenekleri

Tonale, 2 türünün tek örneği küçük hibrit, bir adet plug-in hibrit yanı sıra geleneksel içten yanmalı elektrik motoru seçeneklerini birbirleriyle sunuyor. Başına elektrik motoru seçeneği başına pazarda bulunmayacak fakat hibrit seçenekler bütün pazarlarda satışta gidiyor.

Küçük hibrit seçeneklerden başlayacak olursak, başına 2 çeşit de 15 kW gücünde 48 V enerji motoruna yaratıcı. 1.5 litrelik 4 silindirli motorlarla eşlenen kim program, 7 vaktinden önce {otomatik} transfer ile gücünü başlangıç ​​aşaması tekerleklere aktarıyor. Kim seçeneklerden birisinde 20 beygirlik enerji motoru haricinde 130 beygir gücündeki benzinli motora yaratıcı. Çeşitli diğer çeşit ise yine benzer 20 beygirlik enerji motoruna yaratıcı fakat değiştirilebilir geometrili turbosu sebebiyle içten yanmalı motorunda 160 beygirlik bir çıkışa yaratıcı. Başına 2 çeşit de harika bir şekilde elektrikli sürüşe olanak tanıyor. Plug-in hibrit ya da 4 çeker Q4 seçeneklerin ise kesinlikle Ortasında Uzak Doğu yanı sıra ABD pazarında satışa çıkacağı söyleniyor.

Plug-in hibrit Q4 modelinde ise çeşitli diğer küçük hibrit modellerden daha minik hacimli bir benzini elektrik motoru tesis alıyor. 1.3 litre hacmindeki elektrik motoru başlangıç ​​aşaması aksa gücünü aktarırken, arka uç aks gücünü enerji motorundan alıyor. Kim çeşit çok önemli olarak Jeep Compass 4XE‘nin sistemine dayanıyor fakat Tonale’de 240 beygir kesinlikle değil 275 beygirlik bir elektrik gücü bulunuyor. Kim varyasyon ise kendini şu moda belli ediyor: Compass 4XE‘nin 0-100 km/s hızlanması 7.5 saniye iken Tonale‘de kim gerçekten değer 6.2 saniyeye iniyor. Eyalet konusu Q4 modelinde 15.5 kWh büyüklüğünde bir elektrik pili bulunuyor yanı sıra 80 km’ye {kadar} açıkça elektrikli sürüşe olanak tanıyor.

Dizel motorlu çeşit için ise İtalya’nın da karışık olduğu farklı Uluslararası ülkesinde 1.6 litrelik 130 beygir gücündeki (Sözde Egea‘da gördüğümüz Multijet II) turbo beslemeli ünite gidiyor.

Quadrifoglio yanı sıra GTA armalarını Tonale ileri görecek miyiz?

Sunumda Alfa, hibrit olmayan bir motora, pek açıkla vermeden hızlı değindi. GTAm seviyesinde bir yaratık beklentisine içine girmek şimdilik pek verimli olmaz. Fakat ateşli bir Tonale’nin gelebileceği suçlama edildi diyebiliriz. Aynı şekilde araçta olarak kullanılmak için üretildi yapısal aslen içten yanmalı motorlar için üretilmiş olsa da ilerleyen zamanlarda harika bir şekilde elektrikli bir Tonale yapmak için kullanılacağı söyleniyor. Geliştirici ekibi, harika bir şekilde elektrikli bir Tonale’nin daha öncelikli olduğunu söylese de şirketin Baş yönetici’su Jean-Philippe Imparato bir zaman çerçevesi daha önce, aslen elektrikli Alfa’nın 2024’te yollarda olacağını yanı sıra Quadrifoglio armalı bir elektrikli araba olabileceğini söylemişti.

Tonale’nin bileşenler seviyeleri

Alfa Romeo, çeşitli diğer markalar seç birbiri ileri düğümlenmiş karmaşıklıkta bileşenler seviyelerinden kaçınan bir şirket. İşi olabildiğince genel tutarak aracı Super yanı sıra daha ziyade daha sportif görünen Ti seçenekleriyle sunuyor. Başına bileşenler paketinin içeriği pazarlara bağlı olarak ayar gösterecek fakat başına bir kişi kişiye özel güncelleme paketlerine yaratıcı. Super donanımı Sprint paketi aracılığıyla Ti donanımı ise Veloce paketi aracılığıyla en kapsamlı hallerine ulaşabilecek.

 

Tonale’nin dönüşüm tanınmış yanı sıra fiyatı

2022 yazında Uluslararası’da satışa çıkması demek aracın fiyatlarının BMW X1, Audi Q3 yanı sıra Merceddes GLA aracılığıyla savaş edeceğini düşünürsek kararlı 1 bin TL barajının bir tık üzerinden başlayacağını düşünüyorum.

Alfa Romeo’yu çeşitli diğer markalardan ayıran özellikler

Büyük ölçüde kendi başına direksiyon dinamikleri konusunda sınıfının en iyisi denilebilecek bir şirket. Şaşırtıcı Alman üçlüsü BMW, Mercedes yanı sıra Audi’nin müşterilerinde yarattığı güvenmek duygusunu kendi başına için de artırmak için geleneksel emin ol süresini 5 yıla çıkardı yanı sıra hibrit modellerine 8 on yıl/150 birçok bin km elektrik pili garantisi sunuyor.

Videocheck adı çünkü program aracılığıyla Alfa, yaklaşım serviste yapılacak vaktinden önce belirlenmiş onarımların haricinde ortaya çıkan bir tane daha onarımlar yaklaşık müşteriye şeffaflık teslim etmek için teknisyenin kaydettiği gözden geçirmek bir video klip hizmeti sunuyor.

Ve ayrıca büyük olasılıkla de en harika seçenek ise NFT teknolojisi kullanılarak, müşterinin onayı kapsamında aracın bakımının güvenli yapıldığını onay bölüm kim verileri kaydedilecek. Alfa, kim hizmetin araba sektöründe bir aslen olduğunu suçlama ediyor.

Manuel: Alfa Romeo, Carscoops

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alfa’dan “La Metamorfosi” hareketi: Yeni Alfa Romeo Tonale

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply