Alibaba ve Aliexpress alışverişlerine vergi geliyor! – Hardware Plus

Alibaba ve Aliexpress alışverişlerine vergi olay! – Hardware Plus

Ödül ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Aliexpress ve Alibaba’dan alınan ürünler için vergi alınmasıyla endişeli bir araştırma çalışması yapacaklarını söyledi.


İlginizi çekebilir: Uyarlanabilir OLED ekranlı Nubia Alpha!


Zarfta itibaren ürünlere vergi yolda!

Vergi Konseyi 134. Her şey hesaba katılırsa Kurulunda konuşmak yapan Berat Albayrak, yurt dışından alınan ve zarfların sağa itibaren ürünler için vergilendirme çalışması yapacaklarını açıkladı. Karakter zarflarının sağa neler olay neler diyen Albayrak, “Kişiye özel kültürel ekonomimizi kolaylaştırmak ve adımlar sallamak zorundayız. Geçtiğimiz tam hafta Değiş tokuş Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız, karanlık 11-12’den 1-2’ye {kadar} iş görüşmesi yaptık. 26 bin adet Blog yazısı bir ülkeden olay. Makale dediğimiz karakter; 0-2 kilogram arası karakter olarak görülüyor. 0-2 kilogram arası karakter olarak görülüyorsa; herhalde o ülkeden itibaren yazışmalardır. 26 bin fasulye bir uzun yıllar içerisinde o ülkeden karakter gelmesi beklemek; Tavuk’de o {kadar} o dili konuşan yoktur herhalde düşüncesini bende oluşturdu. Sadece nasıl yazışmışlar? Şunları bir inceleyelim dedim. Dün gece aslen görüntüleri attılar. Tanrı Tanrı o incecik zarflardan neler çıkıyor neler.” dedi.

Konuşmasına kim uzun yıllar sağa kim konuda bir teknik atacağız diyerek oyalanmak eden Albayrak, kim konunun yasallık çerçevesinde olmadığını ve kim uzun yıllar sağa ilgilendirmek yaklaşık şiddetli refleksler vereceğini söyledi. Tüketiciler vasıtasıyla gerçekten istiyorum edilen Alibaba ve Aliexpress’ten itibaren ürünlerin sarımsı zarflar sağa geldiği belirlenirken, kim zarfların dikkatleri üzerine çektiği sanılıyor.

Bilindiği seç 22 Euro ve ileri yurt dışından alınan ürünler için gümrük vergisi uygulanıyor. Kim vergi tazminat 18 ve 20 orta değişkenlik gösteriyor. 22 Euro’nun altındaki hiçbir üründen vergi alınmazken, ülkemizde üretilen bir ürünü dışarıdan aldığımız gümrük vergisi tazminat 20’ye çıkıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alibaba ve Aliexpress alışverişlerine vergi geliyor! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply