AliExpress’in kurucusu Jack Ma ortadan kayboldu! – Hardware Plus

AliExpress’in kurucusu Jack Ma ortadan kayboldu! – Hardware Plus

Dünyanın en muazzam satın alma platformlarından AliExpress’in kurucusu Jack Ma kabaca inanılmaz bir hak talepleri geldi. Milyarder isimden kararlı 2 aydır haber alınamadığı ve ayrıca Ma’nın bir anda ortadan kaybolduğu bildiriliyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy Buds Pro çıkışından geçmişte YouTube’a kulübe


Jack Ma doğru 2 aydır eksik: AliExpress’in kurucusu nerede?

Alibaba grubunun kurucusu olan Jack Ma’nın kaybolduğuna yönelik başlangıçta iddialar, geçtiğimiz tam hafta Financial Times’ın yayınladığı bir haber aracılığıyla ortaya sonuç. Habere bağlı olarak Ma, mahkeme başkanı olduğu “Africa’s Business Hereos” (Siyah’nın Değiş tokuş Kahramanları) yarışmasının Kasım ayındaki nihai programına katılmadı. Milyarder şirket adamının sert şirket programından dolayı etkinliğe ekip çalışması göstermediği açıklanırken, Jack Ma’nın yerinde Alibaba’nın çeşitli diğer kurucularından Lucy Peng hediye.

Nihayet kim yarışmanın çekimlerinde görülen Jack Ma aracılığıyla kararlı 2 aydır kimsenin ile iletişime geçin kuramadığı bildiriliyor. Adeta sırra kadem basan 56 yaşındaki ismin kültürel medya sistem Twitter’daki toparla paylaşımını 10 Ekim tarihinde yapması ise bildirmek çekiyor. Aynı şekilde toparla dönemde Çin hükümetiyle kriz yaşaması da Ma’nın akıbeti kabaca kuşkuları arttırıyor.

1999 yılında arkadaşlarıyla beraber Alibaba’yı kuran Jack Ma, şirketinin değerini sayısız yılda 1 milyar doların üzerine taşımayı başardı. Daha sonradan AliExpress, Taobao, Tmall ve ayrıca Alipay tercih güvenilir girişimlere de marka atan Ma, Sonuçta havale kuruluşu Ant Group’u halka müsaitlik etmeye hazırlanıyordu. 34 milyar para değerindeki dünyanın en muazzam halka müsaitlik işlemi, Çin’deki yöneten kuruluşların devreye girmesiyle 3 Kasım’da durdurulmuştu. Nihayet Ma’nın ortadan kaybolması aracılığıyla sinir şimdiye {kadar} yetkililer bir açıklamanın gelmediğini de belirtelim.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: AliExpress’in kurucusu Jack Ma ortadan kayboldu! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply