Alipay, WeChat Pay gibi Çinli uygulamalar ABD’de engelleniyor –

Alipay, WeChat Pay gibi Çinli uygulamalar ABD’de engelleniyor –

ABD Başkanı Trump, hükümet görevini bırakmadan geçmişte Alipay, Tencent QQ ve ayrıca WeChat Pay‘in de aralarında bulunduğu 8 adet uygulamanın engellenmesini öngören bir yönetsel emir imzaladı. Öngörülen engellemeler 45 zaman içerisinde Böylece Trump hükümet görevini devrettikten sonradan yürürlüğe girecek.


İlginizi çekebilir: DJI, ABD yasağının ürünlerinin satışını engellemeyeceğini söyledi


Çinli uygulamalar, ülke çapında güvenliğe gözdağı vermek olarak görülüyor

İdari emre bağlı olarak engellenecek Çinli uygulamalar şunlar: Alipay, CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate, WeChat Pay, ve ayrıca WPS Office. Çin menşeli kim ve ayrıca benzeri uygulamaların yayılma hızları ve ayrıca yaygınlıkları böylece ülke çapında güvenlik ve güvenlik tehdidi oluşturduklarına atıfta bulunularak, milyonlarca kullanıcının özel verilerini ülkenin aleyhine kullanabilecek potansiyelde oldukları suçlama ediliyor.

Emir, uygulanacak yasakların kapsamını detaylandırmıyor. Değiş tokuş Bakanlığı’nın yasakların kapsamını belirlemesi talimatını veriyor. Uzmanlara bağlı olarak yasaklar Apple ve ayrıca Google mağazalarından indirilmeyi ve ayrıca bütün finans işlemleri kapsayabilir.

Alipay ve ayrıca WeChat, daha istisnai olarak Çinli kullanıcılara hitap etmek için perakendeciler vasıtasıyla kullanılmış cep telefonu yerleşim uygulamaları. Organizasyon sahipleri Ant Group ve ayrıca Tencent, kim durumla stresli her türlü bir faktör yapmadılar. Çalışma firması Sensor Tower’a bağlı olarak bir dosya değerlendirme uygulaması olan CamScanner, Apple ve ayrıca Android mağazalarında toplamda 4.4 bin defa indirildi. Alipay ise 207.000 indirilme sayısına yaratıcı.

En sonuçlandırmak ağustos ayında ABD‘de Tencent’in WeChat ve ayrıca TikTok’un ciddi şirketi olan ByteDance’ı engellemeye yönelik girişimler olmuştu. Apple, Ford Elektrik motoru, Walmart, ve ayrıca Walt Disney’in aralarında bulunduğu bir tip ABD’li şirket, kim engelleme girişimine tanıma etmişti. Hükümet mahkemeler, şimdilik kim yasakları engellemiş durumda ve ayrıca itirazları referans sürecinde.

Çinli uygulamalar bir süredir ABD hükümetinin gündeminde. Trump, görevi devretmeden geçmişte sonuçlandırmak bir hamle daha yaptı. Bir müteakip ABD yönetiminin Çin menşeli uygulamalara tutumu ne yönde olacağını dönem gösterecek.


Sizler için hazırladığımız Trendyol ve ayrıca Hepsiburada Satın alma listelerine bak atabilirsiniz.


 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alipay, WeChat Pay gibi Çinli uygulamalar ABD’de engelleniyor –

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply