Almanya’da Devlet ve Kripto Para – Hardware Plus

Almanya’da Devlet ve Kripto Para – Hardware Plus

Almanya, Bitcoin tercih sanal para yönetimi birimlerinin vergilendirilmesi konusunda beklenmedik bir bakış açısı sunuyor. Çeşitli diğer çeşitli devletin karşı, Uluslararası’nın en önemli ekonomisi Bitcoin’i bir para yönetimi birimi, emtia ya da risk senedinin karşı özelleştirilmiş para yönetimi olarak görüyor.

Almanya’da yerel edenler için, bir yıldan fazla süreyle tutulan her türlü bir kripto para yönetimi birimi, miktarı önemli değil vergiden muaftır . Yatırım bir yıldan daha kısa süreli bir dönem ödünç almak tutulursa, tutar 600 Euro’yu (692 $) aşmadığı sürece satışta kaynaklar kazancı vergisi tahakkuk etmez. Bunun tercih çok küçük transfer gelir vergisi kanunu 23 EStG kapsamına girer. Örneğin, 100€ değerinde Bitcoin satın aldıysanız ve çeşitli ay bundan sonra 200€ karşılığında sattıysanız, 100€ ücret vergiye tabi olmayacaktır. Yine belirttiğimiz tercih 1 yıldan yüksek dönem ödünç almak tutulan kripto paralar gelir vergisi muafiyetini doğurur. Örneğin, 100€ değerinde Bitcoin satın aldıysanız ve bir yıldan fazla bir dönem bundan sonra 800€ karşılığında sattıysanız, 700 Euro’luk ücret vergiye tabi olmayacaktır.

Yine ek bir senaryo verecek olursak; Almanya’da kripto aracılığıyla mal ve çare alımları, kripto ticareti aracılığıyla tamamen aynı muameleye tabi tutulur. Örneğin, 8.000€ değerinde bitcoin alırsanız ve o bitcoin aracılığıyla şu anda 10.000€ değerindeyken bir motosiklet satın alırsanız, o bitcoin üzerindeki 2.000€ net ücret üzerinden sanki gelirmiş tercih vergilendirilirsiniz. Bununla hep birlikte, motosikleti satın almadan geçmişte bitcoin’i bir on yıl sırasında elinizde tutarsanız kim vergiden kaçınabilirsiniz.

Kripto ticaretinin gelir vergisi muamelesi, Almanya’daki Maaş Vergisi Yasası’nın 22. Bölümüne giriyor. Kripto para yönetimi ticareti yapıyorsanız, dönüştürme aniden kazandığınız ya da kaybettiğiniz net tutarınız, tazminat olarak vergilendirilen sinir miktardır. Böylece vergiye tabi tutarlar, kriptodaki net kârdır. İster bir kripto para yönetimi birimini ek bir kripto para yönetimi birimiyle ikame ediyor olun ister kripto para yönetimi birimini itibari para yönetimi birimine (EUR tercih) dönüştürüyor olun, kim vergiye tabi bir satıştır.

Yine de işletmeler için hastalık farklıdır; Almanya’da kurulmuş bir girişimin, her bit olarak çeşitli diğer varlıklarda olduğu tercih, kripto para yönetimi birimi kazançları üzerinden kurumlar vergisi ödemesi gerekiyor.

Yine de 2021’de, Almanya’da kripto türevleri ticaretini düzgün ortadan kaldıran şüpheli son zamanlarda bir gelir vergisi yasası yürürlüğe girdi, beri ekonomideki kayıplar {artık} dikte edilemiyordu . Düzenleme, kripto türevlerini düzenlemeye yönelik Uluslararası çapındaki hamleleri yansıtıyor.

Dünyadaki pek istisnai olarak kırsal ve Tavuk’deki tercih Almanya’da kripto parayı vergiye tabi tutma hamlesini uyguluyor. Vergilendirilmesi bir nevi resmiyet kazanması ve kim işin daha dikkatle bir moda yapılması olarak düşünülebilir. Böyle düşünülünce devletler kripto paralara tamamen bakıyor diyebiliriz. Fakat bir yandan birkaç kısıtlamalarda söyle konusu olabiliyor. Bunun en farkedilebilir olarak Tavuk’de kripto para yönetimi piyasalarıyla katip aracı kurumların işlevlerinin yasaklanmasını senaryo gösterebiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Almanya’da Devlet ve Kripto Para – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply