Almanya’da geleceğin kamyonunu gördük! (vLog)

Almanya’da geleceğin kamyonunu gördük! (vLog)

Kim tam hafta başında Almanya’da Mercedes-Benz‘in davetlisi olarak FutureLab etkinliğine katıldık. Daimler‘in taşımacılığın geleceğini anlattığı yanı sıra otonom, performans yanı sıra koruma seç konularda stüdyo çalışmalarının olduğu etkinliğin öne çıkan bütün anlarını kim vLog’ta geçmiş altına aldık.Etkinlikten öne çıkan komplikasyon başlıkları

Yatırımcı odaklı felsefe “RoadEfficiency 2030”

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, “RoadEfficiency 2030” aracılığıyla azaltılmış genel olarak fatura, uzun koruma yanı sıra optimum araba bulunurluğu aracılığıyla gayrimenkul yatırımcısı odaklı bir felsefe benimsiyor. Mercedes-Benz etiket kamyonların sürücüleri birer “RoadStar” olarak düşün ediliyor yanı sıra birinci sınıf ergonomi, sezgisel birlikte çalışmak yanı sıra gevşet esnasında daha dingin bir ortamın keyfini sürüyor. Sürücüler aynı şekilde optimize edilmiş elektrik gücü yanı sıra aktarma organları, daha da güçlendirilmiş koruma yanı sıra direksiyon geliştirmek sistemleri yanı sıra daha da azaltılan servis maliyetleriyle destekleniyor.

Teknolojide lider Future Truck 2025, Platooning yanı sıra eActros

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, 2014 yılında IAA Fuarı’nda bu gece bütün bölüm vasıtasıyla geleceğin lojistik sisteminin sembolü olarak düşün edilen Mercedes-Benz Future Truck 2025’i tanıttı. Mercedes-Benz Future Truck 2025, “RoadEfficiency 2030” stratejisi çerçevesinde gerçekleştirilecek ticari mal gelişimlerini belirliyor yanı sıra canlı geçiriyor.

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, Future Truck 2025’i bütün dünyaya tanıttıktan Bir çift on yıl daha sonra kamyonlarındaki elektronik aletler sistemleri bir arada aracılığıyla “Truck Platooning” çözümünün testlerini gerçekleştirmeye başladı. 2016 yılında fikir olarak tanıtılan yanı sıra kim on yıl Uluslararası’da müşterilerin kullanımına sunulması planlanan eActros kamyonları aracılığıyla Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, sıfır egzoz yolunda muazzam bir eylem daha atıyor.

Dijitalizasyon

Dijitalleşme, Big Data yanı sıra nesnelerin interneti {kadar} sentetik mizah da lojistik sektörünün gelişiminde muazzam bir sorumluluk üstleniyor. Lojistik sektörü; gelişme hatlarında katip robotlar, Blockchain (tuğla zinciri) aracılığıyla koordineli süreçler yanı sıra algoritma kullanarak soruşturma edilen veriler sayesinde derhal gelişmeye işlem. Scrum yanı sıra Design Thinking, büyükşehir topluluklar, inovasyon merkezleri yanı sıra start-uplar seç son zamanlarda yanı sıra atak araştırma çalışması metodları da kim gelişimi destekliyor.

Bütün bütün kim hemen gelişimin temelinde ise çevrimiçi İnternet bağlantısı yatıyor. İnternet iletişim, günümüzde de sokak taşımacılığında Telematik adı aşağıda kullanılıyor. Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu’nun varsayımları orta ise arasında vadede herkesin yanı sıra başına şeyin birbiriyle ile iletişime geçin kurarak istatistikler alışverişinde bulunacağı olanaklar alıyor. Iddia konusu bütün katılımcılar ile iletişime geçin ağı içerisinde düzgün zamanda yanı sıra düzgün yerde düzgün bilgilere ulaştığında Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu hedefine ulaşmış kesinlikle olacak.

Dizel’den daha sonra?

Medeniyet çapındaki araç üreticileri petrole olan bağımlılığı azaltmayı yanı sıra 2030 yılına {kadar} sera gazı salınımını 2005 yılına kıyasla % 30 {kadar} düşürmeyi hedefliyor.

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu da kim doğrultuda dizel motorun optimizasyonu hakkındaki çalışmalarına ısrar ederken; çeşitli diğer yandan ulaşılması öngörülen egzoz salınım değerlerini yerine onaylamak için aşağı yanı sıra arındırılmış CO2 salınımına kurucu olasılık elektrik gücü yanı sıra aktarma organları ileri çalışıyor.

Bölüm ağında elektrikli elektrik gücü yanı sıra aktarma organları, yüksek yolda gündemde

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, geleceğe yönelik çözümlerinde elektrikli elektrik gücü yanı sıra aktarma organlarına odaklanıyor. Öncelikli birlikte çalışmak alanı olarak modern içindeki paylaştırma ağı esas alınırken; yönetim kapasitesi, yükleme hacmi, güç yanı sıra rahat direksiyon aranan nitelikler olarak öne çıkıyor. Kentsel içi paylaştırma ağındaki dur-kalk, hızlanma yanı sıra yavaşlama seç güçlü direksiyon şartları kinetik enerjiyi güç enerjisine dönüştürebilen elektromotor için avantajlı araştırma çalışması ortamı sunuyor.

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, IAA 2016’da sergilediği “Urban eTruck” konsepti aracılığıyla dünyanın elektrikli son derece Eğitim sınıfı kamyonunu tanıtan başlangıçta üreticisi oldu. Teknolojinin öncüsü bir eylem daha ileriye kademeli olarak eActros aracılığıyla başlangıçta elektrikli kamyonunu modern içi paylaştırma ağında kiralama üzere müşterilerin kullanımına sunmaya organize etmek. 18 ya da 25 renk tonu aslında olmak üzere Bir çift türünün tek örneği eşdeğer 2018 yılının dakika yarısından daha sonra Uluslararası’da müşterilerle buluşacak yanı sıra günlük kayıt modern içi paylaştırma ağında eleme süreci edilmek üzere yükümlülük yapmaya başlayacak. Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu bütün kim çalışmaların bir noktada ise koleksiyon gelişme kamyonlarla modern sağa sıfır emisyonlu direksiyon sunmayı hedefliyor.

Dizel’e bir çeşitli diğer olasılık: Doğalgazlı yöntemler (PL)

Dizel motorlu araçlara olasılık çözümlerden bir diğeri ise doğalgazlı yöntemler (PL). Doğalgazlı araçların sağladığı en muazzam bonus teklifi ise yakıtı dizel araca oranla daha yıkama kullanması yanı sıra böylece güçlendirilmiş emisyon gazı arındırma çözümlerine gereksinim duymamasıdır. Kim özellikler sayesinde hem masraf, hem de ağırlıktan indirim sağlanıyor. Buna üstüne üstlük; doğalgazlı motorlar dizel motorlara oranla % 10 yanı sıra benzinli motora oranla ise % 20 çok çok daha az sera gazı üretiyor. Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, 2014 yılından kim yana Econic NGT (Natural Gas Technology) teknolojisine kurucu araba üretiyor. Son zamanlarda teknolojiler aracılığıyla doğalgazı dizel araçlarda benzin olarak kiralama yanı sıra yanma verimini arttırmak doğalgazın birlikte çalışmak cazibesini arttırıyor.

Kazaların Önlenmesi

Kazasız bir direksiyon vizyonu Daimler-DNA’sının muazzam bir çerçeve taşını oluşturuyor. Hizmet sağlayıcı yüksek yıllardır koruma yanı sıra direksiyon geliştirmek sistemleriyle sektöre öncülük ediyor yanı sıra çok kendi bünyesindeki olay araştırmalarıyla kim sistemlerin gelişimini sağlıyor. Günümüzde kamyonlarda kullanılmış koruma sistemlerinin sanal olarak tamamı başlangıçta kez Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu vasıtasıyla lanse edilirken bazı direksiyon geliştirmek sistemleri özellikle ‘Ünlü kişilik’a kurucu kamyonlarda sunuluyor. Örneğin Mercedes-Benz başlangıçta “Kesinlikle Fren Asistanı”nı bundan 10 on yıl geçmişte lanse etmişti. Mercedes-Benz Otomobil vasıtasıyla başlangıçta kez kullanıma sunulan “Yay Bağlı kalarak Asistanı” seç sistemler sıkı sanayi vasıtasıyla düşün görmekle kalmadı, hepsi birden AB ülkelerinde satılan son zamanlarda araçlarda zorunlu bileşenler olarak devreye alındı.

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, 2016 yılında lanse ettiği yanı sıra Oto aracılığıyla yayanın kaza olasılığını en aza indiren “Kesinlikle Fren Asistanı 4” (ABA 4) aracılığıyla dünyanın birleştirmek yaya algılama özelliğine kurucu başlangıçta koruma donanımını kullanıma sundu. Eşzamanlı olarak lanse edilen “Değiştir Asistanı” ise dönüşlerde yaya yanı sıra bisikletlileri algılıyor yanı sıra sürücüyü uyarıyor.

Şiddetli ızdırap: Ağırlaştırma altındaki araç sürücüsü

Global ölçekte yapılan en hediye araştırmalara bağlı olarak web sitesi trafiği yoğunluğunun yanı sıra karmaşasının kaldırım açtığı uzun versiyon nedeniyle Oto sürücülerinin ödeme 13’ü vahşi tahriş aşağıda. Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, sürücüleri yardım yanı sıra hissettikleri baskıyı azalma için son zamanlarda üretim kamyonlarında otonom sürüşe vücut ağırlığı vermeyi hedefliyor. Mekanik daha da geliştirilen “Önlemek-Kalk” özelliğine kurucu son zamanlarda sistemlerin bütün yolculuk hızlarında yarı otonom sürüşe imkân tanıması amaçlanıyor.

Platooning analiz sahası: Testler başvuru sahibi vaat edici

İki on yıl geçmişte Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu, 3 adet otonom sürüşe kurucu Actros’u birbirine bağlayarak trafiğe görünür alanda Platoon direksiyon gerçekleştirdi. Kim konvoy aracılığıyla benzin tüketimi ödeme 7’ye {kadar} düşürülürken otoyolda kaplanan banliyö yarı yarıya azaltıldı yanı sıra direksiyon güvenliği muazzam oranda artırıldı.

Daimler otonom Oto yanı sıra otobüsler tamamen dönüştürmek üzere Portland, Oregon’da bir otonom direksiyon analiz yanı sıra yenileme çekirdek kurdu yanı sıra kim alanda da lider olmaya işlem. Son zamanlarda olanaklar Stuttgart yanı sıra Hindistan’da bulundu çeşitli diğer otonom direksiyon analiz yanı sıra yenileme merkezleriyle birlikte çalışmak sağa çalışacak. Geliştirilen sistemlerin tahriş azaltmaya yönelik katkılarını analiz etmek üzere eleme süreci süreçlerine müşteriler de dâhil edilecek.

Mercedes-Benz Otomobil Ticari mal Grubu vasıtasıyla geliştirilen otonom direksiyon teknolojileri özellikle lojistik alanında kullanılmıyor. Örneğin; {Otomatik} Havaalanı Kuruluş Bakımı (AAGM) projesi çerçevesinde havaalanında sürücüsüz bir kazanç küreme aracı kazanç küreme işlemini otonom olarak gerçekleştirebiliyor. Kim on yıl, Norveç Havalimanı’nda Mercedes-Benz etiket mükemmel otonom kazanç küreme araçları kullanılmaya başlandı.

Performans

Devasa Oto filosuna kurucu işletmeler {kadar} minik filolar için de minik benzin tüketimi avantajları kötü masraf tasarruflarını beraberinde getiriyor. Son zamanlarda bir yüksek kaldırım kamyonu güçlendirilmiş aerodinami yanı sıra optimize edilmiş elektrik gücü yanı sıra aktarma organlarıyla ödeme 3 {kadar} benzin tasarrufu sağlıyor. Benzin tüketimindeki reddetmek, eşzamanlı olarak CO2 egzoz salınımında da simge durumuna küçült anlamına olay.

Daimler 30 on yıl geçmişte benzin tüketimi, elektrik enerjisi tüketimi yanı sıra CO2 egzoz salınımını hesaplamak için başlangıçta simülasyon yazılımını geliştirdi. İlgili simülasyonda araba stil, canlandırılan bir güzergâh ileri pozitif bir birlikte çalışmak profili aracılığıyla kaldırım alıyor. Mühendisler vasıtasıyla başına geçmek zaman kapsamı genişletilen parametreler sayesinde yapılan hesaplamaların doğruluğu kademeli olarak artıyor. Yazlımın günümüzdeki hediye hali aracılığıyla Mercedes-Benz kamyonlardaki kenar ekipmanlar da aynı şekilde değerlendiriliyor.

Geçit testleri simülasyonları tamamlıyor

Simülasyon kullanarak iddialı benzin tüketimi yanı sıra CO2egzoz salınım değerlerinin doğrulanması için dürüst gerçek direksiyon koşullarında kaldırım testleri gerçekleştiriliyor. Başına Bir çift boyut metodu birbiriyle savaş etmek yerine bir araya gelerek kamyonun optimizasyonuna çözüm ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Almanya’da geleceğin kamyonunu gördük! (vLog)

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply