Almanya’da nefret söylemi yasağı

Almanya’da nefret söylemi yasağı

Yerel alan zamanda Fransa’da yaşanan korkutucu saldırısının ardından Müslümanlara yapılan ırkçı nefret konuşmak yanı sıra eylemler giderek daha fazla artmaya başladı. Almanya da kim nefret söylemlerinin artmaya başladığı ülkeler ortasında.

2015-12-15-image-9

Araştırmalar sonucu yetiştirme nefret söylemlerinin sebebi olarak şu anki hükümetin daha şaşırtıcı bir şekilde Suriyeli tahliye pikap kararı görülüyor. Artırma kim nefret söylemlerinin önüne getirmek için Facebook yanı sıra Twitter’dan bundan sonra geliştirme devi Google da Almanya hükümetiyle anlaşmaya vararak internetteki nefret söylemlerinin önüne geçilmesi konusunda çalışmalara başladı. Anlaşmaya bağlı olarak Google, Facebook yanı sıra Twitter kişiye özel platformlarında bulundu nefret söylemlerini 24 kol saati sağa kaldıracak. Almanya hükümeti, yasaları gereğince ırkçı konuşmak yanı sıra eylemlerde bulunmayı büyük ölçüde bir yasa dışı hareket olarak olarak görmek ediyor. Kim müzakere sayesinde {artık} işaret etmek konusu düzenleme ağ ortamında da saygın gidiyor.

Facebook_Twitter_Google_hate_speech_CNNPH

Eyalet konusu anlaşmaya dâhil şirketler, bünyelerinde nefret söylemi şikâyetlerini değerlendiren bilgili kişilerden özellikli ekiplerin oluşturulacağını söyleyen Tazminat Bakanı “Heiko Maas” kim ekiplerin Alman yasalarını bir bakış önünde bulundurarak kararlar alacağını belirtti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Almanya’da nefret söylemi yasağı

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply