Alo Fetva hattına Bitcoin bombardımanı! – Hardware Plus

Alo Fetva hattına Bitcoin bombardımanı! – Hardware Plus

Kripto finansman piyasası, yaşadığı yükselişler aracılığıyla beraber ilgiyi üzerine çekmeye peşini bırakmamak, sürdürmek. Tavuk’de de hatrı sayılır derecede yatırımcıya kurucu olan kripto paralar, akıllarda bazı belirsizlik işaretlerine sebep kaza. Bundan dolayı da Alo Fetva hattına Bitcoin aracılığıyla sinir ilgilendirmek yağıyor.

İstanbul Müftülüğü’ne ilişkili Alo Fetva hattına en şaşırtıcı bir şekilde sorulan sorulardan birisi Bitcoin (BTC) oldu. Bitcoin’in caiz mi veya saygın mı olduğu hakkındaki ilgilendirmek vatandaşların en şaşırtıcı bir şekilde harika ettiği soruların ile çevrili kuruluş alıyor.

Vatandaşlar kim sorularına hangi yanıtları aldı?

2020 yılında Alo Fetva hattına 155.000’e mahalle belirsizlik sorulduğu açıklanan. Kozmetik ameliyatlar ve ayrıca dövme yaptırmanın hükmü, evcil hayvanın kısırlaştırılması iyilik konuların ve ayrıca Bitcoin alım ve ayrıca satımı, borsa ve ayrıca bankacılık şirketi kredisi iyilik ekonomiye dair soruların sıkça yöneltildiği görüldü. Bitcoin konusuyla sinir Diyanet daha ileri faktör yapmış, Bitcoin ve ayrıca benzeri kripto paraların alım satımının dinen ideal olmadığını belirtmişti.

Diyanet’in ağ sitesinde Inanç İşleri Uzun Kurulu Başkanlığı’nın kripto paralarla sinir şu açıklamasına ulaşılıyor:

“Kullanıcılar ile çevrili değişim veya kıymet ölçüsü olarak genel olarak olarak görüntüle gören, kaynağı itibariyle kullanıcılara bağlıdır veren herhangi paranın kullanımı caizdir.

Sonra kapsamlı olan husus, finansman olarak tanınan değişim aracının kişiye özel özünde bu nedenle imalat şeklinde, tasarım aşamalarında ve ayrıca muhataplık niteliğinde önemli kaygı (garar) içerip içermemesi, bir yalan (tağrir) aracı olarak kullanılıp kullanılmaması ve ayrıca belli bir kesimin adaletsiz ve ayrıca sebepsiz zenginleşmesine vesile olup-olmamasıdır.

Sonuçlandırmak yıllarda ortaya çıkan ve ayrıca birkaç çeşidi bulundu, çevrimiçi­-kripto paralardan başına birini kullanmanın hükmünü yukarıdaki genel olarak etik doğrultusunda gözden geçirme gerek.

Buna bağlı olarak kişiye özel özünde kötü belirsizlikler taşıyan, aldanma ve ayrıca yalan riski önceden düzeyde olan, böylece her türlü bir güvencesi bulunmayan ve ayrıca kamuoyunda saadet zinciri olarak tanınan uygulamalar iyilik pozitif kesimlerin adaletsiz ve ayrıca sebepsiz zenginleşmesine kaldırım açan çevrimiçi kripto­ paraların kullanımı caiz değildir.”

Kim açıklamalar dışarıda ancak yapılmış daha bulundu bir faktör bulunmuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alo Fetva hattına Bitcoin bombardımanı! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply