Alonso, F1’e geri dönüyor! Hem de Renault’la birlikte!

Alonso, F1’e geri dönüyor! Hem de Renault’la birbirleriyle!

Renault aracılığıyla iki kere F1 medeniyet şampiyonluğu yakalayan Fernando Alonso, F1’e geri dönüyor. Alonso’nun geri dönüşü, Renault vasıtasıyla doğrulandı.


İlginizi çekebilir: Tesla, 5. derece otonom sürüşe “hemen hemen” teklif!


Medeniyet şampiyonluklarını 2005 yanı sıra 2006 yıllarında galip Alonso, Esteban Ocon aracılığıyla birbirleriyle Daniel Ricciardo‘nun yerini alacak.

Fernando Alonso 2018 yılında Formula 1’den ayrılmıştı. O zamandan çünkü Toyota‘ya pilotluk yapıyordu. 2019 Medeniyet Güç Şampiyonası‘nı yanı sıra 2019‘daki 24 saatlik Le’Mans‘ı kazandı. Alonso aynı şekilde Dakar Rallisi‘nde Toyota aracılığıyla yarıştı yanı sıra Indy 500‘de de boy göstermişti.

Alonso, “Renault benim ailem. Onlarla olan,  F1’deki 2 medeniyet şampiyonluğumu en sevdiğim anılarım olarak hatırlarım. Hemen şimdi ise bir kez daha birlikteyiz. Kim önemli bir memnuniyet kaynağı yanı sıra devasa bir mahkumiyet. Kariyerime başlama şansımı veren ile anlaşma, şu anda bana en en uygun seviyeden F1’e geri dönme imkanı sunuyor. Renault, daha erken yaptığımız iyilik podyumlara dönmek istiyor. Benzer şekilde benim iyilik.” şeklinde açıklamada hediye.

Kim bina ve inşaat kabaca Renault Sport Racing Her şey hesaba katılırsa Müdürü Cyril Abiteboul, “Alonso’nun takımımıza geri dönüşü Renault Grubu’nun F1’e bağlılığını sürdürme yanı sıra zirveye geri dönme planımızın bir parçası. Kendi ekibimizdeki varlığı, hem fiziksel uygunluk bölüm hem de markamız için son derece olağanüstü bir rahatsızlık. Esteban yanı sıra Alonso aracılığıyla birbirleriyle Renault F1 takımı, 2022 sezonuna en harika moda hazırlanmak için mücadeleye başladı.” dedi.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: Alonso, F1’e geri dönüyor! Hem de Renault’la birlikte!

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply