Alphabet, balonlarla internet sağlama şirketi Loon’u kapatıyor –

Alphabet, balonlarla internet sağlama şirketi Loon’u kapatıyor –

Google‘ın çatı kaplama firması Alphabet iş olarak istediği başarıyı ödünç almak edemeyeceğini düşündüğü Loon’u kapatmaya organize etmek. Kurumsal 1 uzun yıllar daha önce de fiber interneti halka fark edilir alanlarda tamamen ücretsiz Wi-Fi olarak sunduğu Google Station isimli programını sonlandırmıştı.


İlginizi çekebilir: Google Duo, GMS sertifikası olmayan telefonlarda çalışmayacak


Alphabet kim kararıyla rakiplerine bonus teklifi sağladı

Loon Baş yönetici’su Alastair Westgarth yaptığı açıklamada: “Ulaşılması inanılmaz ezici, uzaktan kumanda kesimlerdeki topluluklara ya da erişilebilir teknolojilerle çare sunmanın inanılmaz {pahalı} olduğu bölgelere odaklandık. Istisnai olarak sayıda gönüllü kurumsal ortağı bulmuş olsak da uzun ömürlü ve ayrıca kalıcı bir kurumsal geliştirmek için maliyetleri etkili düşürmeyi başaramadık. Radikal taze teknolojileri tamamen dönüştürmek doğası gereği risklidir,” dedi.

Kapatma işlemi sonrasında Loon çalışanları çeşitli diğer Alphabet şirketlerinde kullanım edilecek. Kenya’daki hizmetler ise mart ayına {kadar} sürdürülecek. Kenya’daki faaliyetlerin sonlanmasından etkileneceklere geliştirmek için {kar amacı gütmeyen} bazı kuruluşlara ve ayrıca işletmelere 10 bin dolarlık bir bütçe planı izole durumda.

Alphabet, Loon’u Haziran 2013’de kurdu. Kurumsal başlangıçta iş internet hizmetini Kenya’da temmuz ayında başlattı. Kim projede 35 adet balon 50.000 kilometrekarelik alanda havada konumlandırıldı. Loon, 2017 yılında yaşanan Maria Kasırgası’ndan bundan sonra Porto Riko’da ve ayrıca 2019 depreminin ardından Peru’da balonlar ile afetlerden etkilenen bölgelere internet hizmeti sağlamıştı.

SpaceX ve ayrıca Amazon tercih titan firmaların da kim alana yatırımlarının olması Alphabet’in Loon’u kapatma kararında verimli olan faktörlerden bir birey tercih görünür. Firmanın kim kararı projelerini sürdürdükleri takdirde rakiplerine bonus teklifi sağlayacak tercih.


Hepsiburada ve ayrıca Trendyol satın alma listelerimize bakabilirsiniz.


 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alphabet, balonlarla internet sağlama şirketi Loon’u kapatıyor –

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply