Alphabet, Boston Dynamics’i SoftBank’e Satmaya Hazırlanıyor

Alphabet, Boston Dynamics’i SoftBank’e Satmaya Hazırlanıyor

Google’ın çatı katı firması Alphabet Inc. bir süredir robotik teknolojileri üzerine geliştirmeler yapan Boston Dynamics girişimi için alışverişçi arıyordu.

Alphabet aslen olarak 2016 yılının alayı ayında Boston Dynamics’i satacağını duyurmuştu. Boston Dynamics’in satın alınmasında Andy Rubin verimli olmuştu ve ayrıca Rubin’in ayrılmasından kararlı 2 on yıl daha sonra Boston Dynamics gözden çıkarıldı.

Boston Dynamics’in Baş yönetici’su ve ayrıca kurucusu Marc Raibert yaptığı açıklamada SoftBank’in bünyesinde geleceğin teknolojisini geliştirecekleri için endişeli olduklarını belirtti. Massachusetts Yenilik Enstitüsü bünyesinden dünyaya açılan 25 her yıl Boston Dynamics önemli ölçüde Atlas ve ayrıca BigDog isimli robotlarıyla biliniyor.

Boston Dynamics aynı anda ABD Kalkan Bakanlığı bünyesindeki İleri Kalkan Araştırmaları Projeleri Ajansı (DARPA) vasıtasıyla da destekleniyordu. Kim dönüştürme sonrasında DARPA’nın Boston Dynamics’e olan desteği ısrar edecek. Satın alımın detayları ise açıklanmadı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alphabet, Boston Dynamics’i SoftBank’e Satmaya Hazırlanıyor

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply