Alphabet Uydu Görüntüleme Şirketi Terra Bella’yı Satıyor

Alphabet Uydu Görüntüleme Şirketi Terra Bella’yı Satıyor

Alphabet mal sahibi olduğu Küresel Konumlama Sistemi görüntüleme şirketlerinden bir tanesi olan Terra Bella’yı uzun değil satışa çıkaracağını duyurdu.

Alphabet’in sattığı Terra Bella eskiden Skybox olarak biliniyordu yanı sıra uzun değil Planet Labs isimli bir girişime satılacak. Tartışmalar ancak bitmedi yine de Bir çift firmada kim ilişkiyi doğruladı. Planet Labs çevre, bahçecilik yanı sıra haritalama yapan firmalara Küresel Konumlama Sistemi görüntüleri sağlıyor. Skybox’ı Google 2014 yılında 500 bin dolara satın almıştı.

Anlaşmaya bağlı olarak Planet Labs, Terra Bella’nın yakın şirketin 7 adet SkySat uydusunu da satın alacak. Kim konuda deneyimli olan kurumsal kim ay kaçınılmaz olarak Hindistan’da keşfedildi Dhawan Uzay Çekirdek’nden 88 Küresel Konumlama Sistemi daha gönderecek. Firmanın satılmasıyla birbirleriyle tahmini 80 personel Alphabet bünyesinden ayrılacak.

Sağlayıcı Google’ın X Labs olan bölümlerinden yara edenleri bünyesinden çıkarıyor. Şirketin drone, robotik, kullanıcı donanımı yanı sıra sürücüsüz motorlu taşıt departmanı kesinlikle muhasebe altına alıyor. Bunun sonucunda sürücüsüz motorlu taşıt mühendisi Chris Urmson, Nest Baş yönetici’su Tony Fadell, Google Fiber yöneticisi Craig Barratt  yanı sıra Project Wind yöneticisi Dave Vox şirketten ayrıldı. Atlas robotlarıyla Boston Dynamics de satılacaklar listesinde tesis alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Alphabet Uydu Görüntüleme Şirketi Terra Bella’yı Satıyor

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply