Altered Carbon Birinci Sezon İncelemesi

Altered Carbon Birinci Sezon İncelemesi

Netflix, kim yolculuk de Altered Carbon aracılığıyla güçlü bir okul kitabı uyarlaması ortaya koydu. Reenkarnasyonun gerçeklik olduğu, teknolojinin {artık} fazlasıyla coştuğu yanı sıra cyberpunk tarzı etmenlerin gırla olanaklar aldığı başarılı bir seçim Altered Carbon karşınızda!

Eğer taze bir seçim ararken kriterlerinizde ortasında bilim-kurgu, cyberpunk, reenkarnasyon, distopya yanı sıra siyah iyilik etmenler sahip olmak ise aradığınız diziyi bulduğunuzu söyleyebilirim. Epeyce daha önce saydığımız bütün unsurları bünyesinde toplayan Altered Carbon’u özetlemek için bahsi başarıyla geçti kelimeleri telafuz etmek bol olacaktır. Tonit (2 Şubat) Netflix üzerinden yayımlanan Altered Carbon, doğru da kim kelimelerin birleşimi sonucu,  Richard K. Morgan’ın kaleminden çıkan şahane bir eserin yine şahane bir uyarlaması olarak olay. classicultimaterock’nin kim ayki sayısında da incelemesi olanaklar yerleşim bölgesi Altered Carbon, bize yüz gösterim olarak ulaştı yanı sıra kim sayede size dizinin çıktığı zaman spoiler vermeden bir inceleme hazırladık. Hepsi birden dizinin İthaki Yayınları’ndan çıkan Değiştirilmiş Karbon dioksit adındaki yanı sıra dizide olanaklar yerleşim bölgesi bütün kurguyu görebileceğiniz de bir kitabı elde edilebilir. Böylece bir okul kitabı uyarlaması olduğunu yanı sıra bunu açıkçası verimli bir biçimde yansıttığını söyleyebiliriz. Eğer daha önce kitabını okuyup sonradan yapımı izlemeyi gerçekten istiyorum edenlerden iseniz daha önce bir kitapevine kademeli olarak Değiştirilmiş Karbon dioksit’u satın alıp okumanız gerekecek.

Bunu söyledikten sonra dizinin tanınmış olmasını sağlayan şeyin kitabı olmadığını da belirtelim. Verilen Altered Carbon’un kim {kadar} konuşulmasını sağlayan yegane nokta Joel Kinnaman’ın açıklaması idi. Kim açıklamaya bağlı olarak Altered Carbon’un 10 bölümden özellikli aslen zaman bütçesi dünyanın en tanınmış dizisi Game of Thrones’un aslen 3 zaman bütçesinden çok daha fazlası imiş. Böylece buradan hareketle Netflix’in kim diziye fazlasıyla değer verdiğini de ayırdığı harcama planı sayesinde görmüş oluyoruz. Yapımı izlediğiniz yaş da açıkçası güçlü bir harcama planı ayrıldığını da anlamış olacaksınız.

Dizide Takeshi Kovacs’ın sonuçlandırmak bedenini canlandıran Joel Kinnaman

Altered Carbon’un Büyükelçi’si: Kovacs

Diziye dönecek olursak Altered Carbon, tahmin edilen 250 on yıl müteakip bir gelecekte başarıyla geçti, katliam, romantizm, cinsellik yanı sıra ihanetlerle toplam sofistike bir oluşum örgüsüne kurucu bir hikâyesi aracılığıyla bizleri etkilemeyi başardı. Aniden dizide başarıyla geçti distopik dünyaya bakacak olursak; {artık} ölen bedenleri zihinden ayırarak zihni bir tane daha bir bedene iletmek etmek uygulanabilir olduğunu görüyoruz. Ama sonra parası olanın Jennifer Lopez iyilik, veya filmdeki Joel Kinnaman iyilik bir bedene iletmek olabilirken, parası olmayanlar genç yetişkin bir yaşta yok olmak üzere olmasına ne olursa olsun daha yaşlı bir bedene iletmek olabiliyor. Böylece dizimizde özdeş günümüzde de olduğu iyilik parası olanlar yüzyıllarca yaşayabiliyorken, ince gelirliler ancak taze bir beden sihirbaz bulamayabiliyor.

Önemli karakterimiz Takeshi Kovacs ise “Büyükelçi” adı gerçeği nedeniyle, yıldızlararası -evet {artık} özellikle dünyada yaşamıyoruz- en iyi savaşçılardan hayatta kalıyorum garip olağanüstü çatışma yanı sıra karşılaşma kabiliyetine kurucu bir askerdir. Son zamanlarda kardeşini koruma bölüm Birleşmiş Milletler’in en iyi askerlerinden bir kişi olan Kovacs, bunun bir yalandan ibaret olduğunu görünce ekipten kaçar yanı sıra kim en iyi askeri vasıtasıyla aranmaya başlar. Kim sırada kendilerine elçiler diyen kişiselleştirilmiş bir ekibe katılan Kovacs, şaşırtıcı bir şekilde kişiselleştirilmiş bir sırrını öğrendiği Renée Elise Goldsberry vasıtasıyla canlandırılan Quell karakterine de aşık meydana. Kim süreçte yanı sıra daha öncesinde {kadar} türünün tek örneği bedenlerde bulunmuş Kovacs, ölümünün ardından bilinci yüzyıllar sırasında buz içine tutulmaktadır. Bunu söyledikten sonra zenginliğini anlatacak finansman birimi olmayan Laurens Bancroft, 300 yıldan fazla süredir hayatta iken, Kovacs’a taze bir beden yanı sıra taze bir varlık bahşeder.

Dünyanın sahibi Birleşmiş Milletler'e ait elit askerler. Altered Carbon
Dünyanın yönetici Birleşmiş Milletler’e ait en iyi askeri.

İhtihar mı? Katliam mi?

Peki kaynak Bancroft Kovacs’ı uyandırdı dersiniz? Sebebi koruma ve benzeri bir unsur kesinlikle değil. Özellikle çok kendi cinayetini ile anlaşma. Elbette, Bancroft faili meçhul bir katliam eseri vefat etmek, bunu söyledikten sonra finansman uygun olduğu için zihnini tutarlı bulut depolama alanı aracılığıyla yedekleyen arkadaşımız, planı kurtarmak aracılığıyla taze bedene acı. Fakat hasta anını hiçbir moda trendi hatırlamayan Laurens, kim konuda insanüstü yetenekleri yanı sıra olağanüstü bir izleme yeteneği olan Takeshi’yi satın alıyor. Eğer Kovacs kim sorunun cevabını bulabilirse şaşırtıcı bir şekilde büyük ölçüde oranda bir finansman aracılığıyla beraber BM vasıtasıyla affedilmesi de sağlanacağı sözünü de alıyor.

İşte böylesine kapsamlı bir distopik yanı sıra cyberpunk dünyada Takeshi Kovacs’ın katliam perdesini aralamasını uyumlu ettiğimiz seçim, uyarıcı derecede giriş yolu, bina yanı sıra özet bölümlerinden oluşmakta. Varyasyon genel olarak Morgan’ın Takeshi Kovacs serisi adını verdiği üçlemenin aslen yapımı olması sebebiyle esasen Laurens’ın tam olarak nasıl öldüğünden ziyade Kovacs’ın tam olarak nasıl büyükelçi olduğu, hangi yetenekleri olduğunu görmemizin ve kim çözümleme boyunca birbirinden kapsamlı sürprizler de bizleri bekleyen. İşin psikolojik kısmına da kader olursak Martha Higareda’nın canlandırdığı Kristin Ortega vasıtasıyla ortaya çıkıyor. Dizinin aslen bölümünden gelen Kovacs’a fazlasıyla ilgi duyan Ortega’nın kim ilgisinin ardından muazzam gerekçeleri sahip olmak yanı sıra kim sebepler dizinin gidişatına da muazzam etkiler sağlıyor. Sonuç olarak Takeshi’nin karşısına normalde normalde çıkan Ortega, aynı anda cesedi bulunmasına ne olursa olsun bir sebepten ötürü annesine taşımak edilemeyen  Mary Lou Henchy’nin de durumunu çözmeye çalışırken  Kovacs’ın yanı sıra Otrega’nın araştırmalarında bazı iş arkadaşı noktaların olduğunu varyasyon ediyor.

Zihin trasnferi sonrası yeni bedeninde ilk defa uyanan Takeshi Kovacs Altered Carbon
İnsan beyni transferi sonrası taze bedeninde aslen defa uyanan Takeshi Kovacs

Takeshi Kovacs Üçlemesi

Bu nedenle  ellişer dakikalık 10 bölümden özellikli Altered Carbon’da Joel Kinnaman, Kristin Lehman, Antonio Marziale, Martha Higareda yanı sıra gerçekten James Purefoy’un olağanüstü oyunculukları aracılığıyla Netflix’ten şaşırtıcı bir şekilde verimli bir şirket gördük. Tavsiyemiz eğer kim diziyi aslen defa kim yazımızdan duymuş iseniz, cyberpunk yanı sıra distopik tarzdaki bilim-kurgu içerikleri seviyorsanız beklenmedik bir şekilde başlayabilirsiniz. Harcanan uzun bütçenin karşılığını veren seçim, anında sezonunda Altered Carbon olarak kesinlikle değil, Broken Angels adındaki anında okul kitabı aracılığıyla ısrar edebilir. Ayrıca 3 üncü sezonun da serinin 3 üncü kitabi olan Woken Furies olarak da gelme ihtimali son derece uzun. Tabii Netflix Hobbit’te gördüğümüz iyilik garip kitaptan yüksek sezonlar gerçekleştirmek istemezse. Bunu söyledikten sonra zaten elimizde aslen sezonu olduğu için Altered Carbon’a dönecek oluırsak, tavsiyemiz her zaman kim diziye bir bakış atmanız gidiyor. Verilen Altered Carbon uzun harcama planı, olağanüstü oyunculuk yanı sıra uyarıcı kurgusu aracılığıyla bizi etkilemeyi başardı. Eminiz çeşitli zaman içerisinde sayısız bilgi platformunda konuşulacak yanı sıra bir zaman dilimi kültürel medya gündemi Altered Carbon aracılığıyla telaşlı olacaktır.

Aşağıdaki videodan dizinin yetkililer fragmanını izleyebilir, dilerseniz buradaki bağlantıdan da diziyi Türkçe altyazı desteği aracılığıyla izleyebilirsiniz. Bunu söyledikten sonra parça için Netflix abonesi olmanız gerektiğini unutmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=_JR0Nm4As-U

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Altered Carbon Birinci Sezon İncelemesi

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply