Amazon Alexa, Kraliçe Elizabeth’in Noel mesajını yayınlayacak

Amazon Alexa, Kraliçe Elizabeth’in Noel mesajını yayınlayacak

Hepimizin dikkatle tanıdığı insan yapımı akıl destekli sanal sesli ortak Amazon Alexa, kim uzun yıllar Kraliçe Elizabeth vasıtasıyla yayınlanan Noel mesajına daire sahipliği yapacak. 25 Seçim günü GMT saatiyle 15:00’da yayınlanacak olan posta, Tavuk saatiyle de 18:00’da dinlenebilecek.


İlginizi çekebilir: Amazon Tavuk ABD’ye istatistikler aktardığı için 1.2 bin TL disiplin ödeyecek!


Son zamanlarda sınıflandırma koronavirüs salgını, Seçim 2020 itibariyle İngiltere’deki en sert dönemlerini yaşıyor. Zira geçtiğimiz günlerde İngiltere, Covid-19’un çok daha hızlı yayılan bir türünün keşfetmek edildiğini açıklamış yanı sıra bundan dolayı da medeniyet şaşırtıcı bir şekilde korkmuşlardı. İngiltere yetkilileriyse, son zamanlarda koronavirüs türünün ortaya çıkmasından daha sonra ülkede alınan önlemleri epey bir sıklaştırdılar.

Çeşitli diğer taraftan da İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in, kim sene Noel mesajını Amazon Alexa üzerinden yayınlayacağı ortaya sonuç.

Kraliçe Elizabeth’in Noel mesajını bütün bütün Amazon Alexa kullanıcıları dinleyebilecek

Kraliçe Elizabeth vasıtasıyla 25 Seçim’ta GMT saatiyle 15:00’da paylaşılacak mesajı, Amazon Alexa mal sahibi olan bütün bütün tüketiciler dinleyebilecekler. Konuyla alakalı olarak Amazon Uluslararası Direktörü Eric King yaptığı açıklamada Kraliçe Elizabeth’in mesajını özel İngilizlerin kesinlikle değil, Insan’nın 4 bir yanındaki bütün bütün Amazon Alexa kullanıcılarının dinleyebileceklerini kelimeler etti. Eric King, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Güçlü bir yılın ardından, ingilizce Milletler Topluluğu’nun milyonlarca üyesi, Noel Gününde Majesteleri’nin mesajını hevesle hamile gidiyor. İnsanların, Majesteleri’nin moral verici sözlerinin tadını çıkaracağını umuyoruz.”

Tavuk saatiyle 18:00’da yayınlanacak olan Noel mesajını duymak isteyen kullanıcıların, Alexa’ya: “Alexa, play the Queen’s Christmas Day message” (Alexa, Kraliçenin Noel günü mesajını çal) komutunu vermeleri gerektiği belirtiliyor. Birdenbire akabindeyse Amazon Alexa, Kraliçe Elizabeth’in {artık} gelenekselleşmiş olan Noel günü mesajını kullanıcılara çalmaya başlayacak.

Insan yapımı akıl destekli Alexa nedir?

Amazon Alexa’yı başlangıçta defa duyuyorsanız, temel bir mantıkla Siri’nin Amazon vasıtasıyla geliştirilen versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Alexa’nın; sesli bağlantı, popüler müzik çalma, yapılacaklar listesi bina, alarm sistemi kurma, sesli okul kitabı analiz seç özelliklerinin ve iklim, ziyaretçi trafiği, fiziksel uygunluk yanı sıra haber seç gerçeklik zamanlı bilgileri kullanıcılarına aktarabilme yeteneği sayesinde şiddetli pratik bir sesli ortak olduğunu söyleyebiliriz.

Mutsuz Amazon Alexa’nın en devasa eksiklik, Türkçe yabancı Dil desteğinin ancak olmaması. Geçtiğimiz aylarda Tavuk pazarında Prime seç muazzam servislerini parlak açan Amazon, nedense Alexa’yı bir türlü Türkçeleştirmiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon Alexa, Kraliçe Elizabeth’in Noel mesajını yayınlayacak

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply