Amazon Alexa kullanıcılarını dinliyor! – Hardware Plus

Amazon Alexa kullanıcılarını dinliyor! – Hardware Plus

Amazon çalışanlarının şirketin sesli asistanı Alexa vasıtasıyla kaydedilen bireysel konuşmalarını dinledikleri ortaya sonuç.

İlginizi çekebilir: Amazon Go mağazalarında para finans kullanılabilecek

Amazon kim kayıtları tetikleyici tutuyor?

Bloomberg sitesinin haberine bağlı olarak Alexa dünyanın 4 bir yanındaki kullanıcıların konuşmalarını dinleyip, araştırma çalışması ediyor yanı sıra kopyalıyor. Bir sağlayıcı çalışanı bunun asistanın günlük kayıt tartışma dilini anlamlandırması yanı sıra vaktinden önce tanımlanmamış sözcükleri öğrenmesi için yapıldığını söylüyor. Tedarikçi çalışanlarının kişinin ya da hesabını bilgilere kontrol erişemediği belirtiliyor. Benzer şekilde bütün bilgilerin Kimlik doğrulamaya dayalı uzun bir güvenlikle korunduğu vurgulanıyor.

Fakat şirkette katip binlerce kişinin, kaydedilen bir kelimeyi ya da cümleyi verimli anlayamadıklarında öneriler topla veya “eğlenceli” kayıtları paylaşmak için kullandıkları bir tartışma odalarının olduğu biliniyor. Kullanıcıların deneyimlerinin iyileştirilmesi için yapıldığı söylenen kim kayıtların pek istisnai olarak insanın eline geçmesi yanı sıra yayılması kişiselleştirilmiş hayatın gizliliğine yardım olarak görülebilir. Kim yöntemle tutulan kayıtların işlenen bazı suçların delillerine dönüşmesi ise olayın bir tane daha bir boyutu.

Kademeli olarak daha kapsamlı bir kiralama  alanına kavuşan sesli asistanların kullanıcıların gizliliğini mola ettikleri durumlar daha yüksek zaman dilimi konuşulacak tercih duruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon Alexa kullanıcılarını dinliyor! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply