Amazon AZ1 Neural Edge işlemcisiyle Alexa’yı güçlendirecek

Amazon AZ1 Neural Edge işlemcisiyle Alexa’yı güçlendirecek

Amazon, AZ1 Neural Edge işlemcisini yasal olarak tanıttı. İşlemci, şirketin özel ortak servisi Alexa’nın gücüne elektrik gücü katacak.


İlginizi çekebilir: Amazon, bulut tabanlı organizasyon servisi Luna’yı duyurdu!


Amazon, Alexa’nın sorguları ve ayrıca komutları yüzlerce milisaniye daha kısa süreli sürede cevaplayabilmesini sağlayacak taze AZ1 Neural Edge işlemcisini duyurdu. Firmanın MediaTek ortaklığıyla beraber geliştirdiği kim işlemci çipi, Alexa’nın genel sorguları {artık} buluta bağlanmaya gerekir kalmadan cevaplayabilmesine de olanak sağlıyor.

AZ1 Neural Edge aracılığıyla Alexa inanılmaz daha sert

AZ1 Neural Edge işlemciye yaratıcı olmayan ürünler tipik olarak sesi ve ayrıca kullanıcının çeşitli diğer etkileşimlerini istismar ve ayrıca çözüm tedarik için verileri buluta gönderiyor. AZ1 işlemci çipi ise kim derdi ortadan kaldırarak, tesis aldığı bilge asistanın direkt olarak üreticisi üzerinden etkileşimlere çözüm verebilmesini başarılabilir kılıyor. Kim imkan da doğuştan olarak beraberinde Alexa’nın geri bildirim süresinde kötü oranda bir artan getiriyor.

Konuyla sinir olarak Amazon, yaptığı açıklamada AZ1 Neural Edge işlemcinin, cihaz öğrenimi uygulamalarını artırmak için özelleştirilmiş olarak üretilmiş kusursuz taze bir silikon modülü olduğunu kaydetti. Üstüne üstlük AZ1′in 20 kata {kadar} çok çok daha az güç kullanımı, 2 katman çok daha hızlı konuşmak taşıma ve ayrıca %85 daha azaltılmış bellek kullanımıyla sınıfının en iyisi güç verimliliği sunduğunu da anahtar kelime eden hizmet sağlayıcı, sorgulara gerçeği nedeniyle yanıtlarda da yüzlerce milisaniyelik bir artan yaptıklarının altını çizdi. Önemli olarak AZ1 Neural Edge sayesinde Alexa, ışıkların kapatılması tercih genel sorguları dikte üreticisi ileri işleyebilecek.

Amazon’un taze AZ1 Neural Edge işlemcisi, Alexa aracılığıyla desteklenen Echo ve ayrıca Echo Show 10 tercih taze Echo cihazlarda kullanılacak. Yapılan iyileştirmelere ise başlangıçta olarak İngilizce, sonrasında ise çok daha fazlası diller için aktif geçmeye başlayacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon AZ1 Neural Edge işlemcisiyle Alexa’yı güçlendirecek

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply