Amazon, bulut tabanlı oyun servisi Luna’yı duyurdu! – classicultimaterock

Amazon, bulut tabanlı oyun servisi Luna’yı duyurdu! – classicultimaterock

Amazon, bulut tabanlı oyunculuk için başlangıçta adımını atarak Luna adlı oyun servisini duyurdu. Antik erişim sağlamak aşamasında olan servisiyle beraber Amazon, kim sektörde de rekabeti arttıracak tercih öyle gibi görünmek.


İlginizi çekebilir: Amazon Prime Video kaydı vs. Netflix: Bütün detaylarıyla kontrast


Google Stadia, Nvidia GeForce Now yanı sıra Microsoft xCloud’ın ardından Amazon, bulut tabanlı oyunculuk için yer değiştirme geçmeyen garip yenilik devi olmuştu. Yine de bugünden gelen sektörde varlığı iddia edilen eden Amazon, Luna adlı servisini eski erişimle oyuncuların hizmetine sundu. Aylık 5,99$ ücrete katılımcı olarak faydalanılan bakım hesap şirketin geliştirdiği bir de kontrolcü bulunuyor. Kontrolcü içinse kullanıcılardan 49,99$ gereksinim ediliyor. Aylık dernek için açıklamada keşfedildi Amazon, ilerleyen süreçte ücretin artabileceğini belirtiyor.

4K 60 FPS olarak da oynanabilecek

Amazon Luna’ya katılımcı olan kullanıcılar, yapı vasıtasıyla sunulan Resident Evil 7, Control yanı sıra Panzer Dragoon tercih oyunlarında aralarında olanaklar aldığı Amazon oyun kitaplığıyle beraber Ubisoft anlaşması çerçevesinde Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 yanı sıra Immortals Fenyx Rising tercih oyunlara da çıktığı tercih erişebilecek. Platformda olanaklar banliyö izole edilip saklanmış sayıdaki oyunun 4K 60FPS desteği bulunacağını ayar Amazon, desteklemek kalıyorum bütün oyunları 1080p çözünürlükte kullanıcılara sunacak. Luna aracılığıyla beraber Twitch’le çapraz asimilasyon da serviste olanaklar alacak.

Amazon, bulut tabanlı oyun servisi Luna’yı duyurdu!

Luna Controller, Cloud Direct teknolojisiyle servet

Google’ın Stadia için tanıttığı kontrolcüye karşılaştırılabilir bir kontrolcü de Amazon vasıtasıyla geldi. ‘Luna Controller’ olarak adlandırılan kontrolcü bünyesinde barındırdığı Cloud Direct teknolojisiyle çok çok daha az gecikmek süresi sunabilecek. Konsola veya benzersiz bir aramak cihaza Bluetooth üzerinden bağlantılı olan kontrolcülerin gecikmelere sebep olduğunu ayar tedarikçi, Luna Controller aracılığıyla Wi-Fi üzerinden direkt ağ bağlantısı gerçekleştirerek özelleştirilmiş sunucuları sayesinde 17 ila 30 milisaniye gidiş-geliş gecikmesini azaltabileceğini söylüyor. Kontrolcüde Alexa desteği de bulunacak.

Amazon, bulut tabanlı oyun servisi Luna’yı duyurdu!

Luna, başına cihazdan kolay erişilebilir gidiyor

Amazon, sunmuş olduğu bulut tabanlı oyunculuk servisinin birdenbire birdenbire bütün cihazlardan ulaşılabilir olmasını istiyor. Luna başlangıçta olarak Amazon Fire TV ardından da PC, iPhone, iPad yanı sıra Android tercih çeşitli diğer tanınmış platformlarda kullanıcılarla buluşacak. Önemli oyun kütüphanesi yanı sıra Ubisoft anlaşmasıyla beraber taze servet oyunların da servise harmanlanmış olmasıyla Luna, inanılmaz şekilde tanınmış muhtemelen.

Amazon, bulut tabanlı oyun servisi Luna’yı duyurdu!

Twitch aracılığıyla senkron çalışması planlanan Luna sayesinde yayıncının oynadığı oyuna seyirci hızlı bir şekilde katılabilecek yanı sıra daha interaktif etkileşimlerde bulunabilecekler. Amazon’un servisi en kısa sürede ülkemize getireceği yanı sıra ücretlendirmesinin ne olacağı ise şimdilik harika konusu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon, bulut tabanlı oyun servisi Luna’yı duyurdu! – classicultimaterock

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply