Amazon, drone ile teslimat yapabilmek için ABD’den izin aldı

Amazon, drone ile teslimat yapabilmek için ABD’den izin aldı

Amazon, sıcaklık yolu üzerinden drone aracılığıyla teslimat yapabilmek için ABD hükümetinden temsilci izin almayı başardı.


İlginizi çekebilir: Amazon Project Zero Tavuk’ye de olay!


Perakende devi Amazon’un sıcaklık yolu üzerinden drone ile teslimat yapacağı doğru söylentiler yüksek süredir dolaşıyor. Pratikte özel Amazon kesinlikle değil, çok e-ticaret şirketinin navlun teslimatında adeta bir dönüşüm yaratacak drone teslimatı denemelerini yapmaya çalıştığını biliyoruz. Amazon için ise ‘yaptı, yapacak’ derken; tonit itibaren manşet, şirketin kim stratejisinde muazzam bir geliştirmek kaydettiğini gözler önüne serdi.

Amazon, drone teslimatı için ABD’den izin aldı

Amazon, Prime Air hizmeti kapsamında ABD Hükümet Havacılık İdaresi’nden Part 135 isimli sertifikayı alabildiğini resmi olarak açıkladı. Kim izinle birbirleriyle Amazon Prime Air, hakiki manada bir sıcaklık yolu şirketi iyilik faaliyet gösterebilecek. Kim bağlamda Amazon, geçmek on yıl sıcaklık teslimatı yapabilmek maksadıyla tanıttığı uzun teknolojili cihazları aracılığıyla bir şansını denemek Eğitim programı kapsamında ABD’deki aslen endüstriyel teslimatlarına başlayabilecek.

Konuyla alakalı olarak Amazon’un Prime Air’den {sorumlu} Devlet Başkanı değiştirme David Carbon; “Kim tren, Prime Air için muazzam bir adımdır yanı sıra FAA’nın Amazon’un otonom bir drone teslimat hizmeti için prosedür yanı sıra gözetim prosedürlerine olan güvenini gösterir.” açıklamasını yaptı.

Bilim adamı Charles King’e bağlı olarak şirketin çok önemli amacı, satın alma sürelerini kısaltmak amacıyla 30 – 60 anında ile çevrili teslimat yapabilmek. Kim sağlık durumu aynı anda Amazon için bulunduğu pazarlarda anlaşma avantajı da sağlıyor. Üstüne üstlük drone teslimatının tüketicilere garip faydasının özel sıradan ürünlerin teslimatı noktasında kesinlikle değil, aynı anda acil durum durumlarda gereken profesyonel malzemeleri de hemen ulaştırabilmek açısından devasa değer taşıdığı anahtar kelime ediliyor.

Amazon’un geçtiğimiz on yıl tanıttığı altıgen çerçeveli bir yapıya yaratıcı olan MK27 uçağı, her bit olarak bir {helikopter} misali olduğu yerde ayrılık – varış yapabiliyor. Havadayken, çok daha fazlası etkinlik için bir {uçak} iyilik yana yatabilme işlevi de olan kim {uçak}, bünyesinde elektrik gücü hatlarına çarpmadan ya da toplum için gözdağı vermek oluşturmadan bir eve ulaşabilecek stil üretilmiş birden fazla algılama birimi yanı sıra Beceriler peşini bırakmamak, sürdürmek sistemi barındırıyor.

Daha erken Alphabet bünyesinde faaliyet gösteren Wing de Nisan 2019′da Part 135 onayını almıştı. O zamandan verilen Wing, birkaç ortaklarıyla ABD’nin Virginia eyaletinde drone teslimatı yapıyor. Benzer şekilde Wing, Avustralya’nın başkenti Canberra’da da yine drone teslimatı için hükümetten izin aldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon, drone ile teslimat yapabilmek için ABD’den izin aldı

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply