Amazon, e-kitap fiyatları yüzünden suçlanıyor – Hardware Plus

Amazon, e-kitap fiyatları yüzünden suçlanıyor – Hardware Plus

Amazon, birkaç ticari mal satıyor ve ayrıca kim ürünlerin çoğunun fiyatını belirliyor. Şirkete, e-kitap fiyatlarının değiştirilmesi, fiyatının olduğundan fazla miktarda belirlenmesi üzerine aleyhine dava açın açıldı. Hakkında yasal işlem başlatmak, e-yatırım şirketinin rekabeti bastırmak için yayıncılarla çalıştığını suçlama ediyor.


İlginizi çekebilir: Amazon Prime Video kaydı’nun mobile özelleştirilmiş üyelik sistemi duyuruldu


Amazon, son zamanlarda bir davayla e karşı karşıya

The Wall Street Journal, Amazon’un hizmet sağlayıcı ve ayrıca bazı  ders kitabı yayıncılarıyla bir aranjman yaptığını söylüyor. Kim aranjman yüzünden kitapların fiyatlarında genişletmek olduğunu suçlama eden son zamanlarda bir davayla e karşı karşıya. Bununla hep birlikte, açılan kim aleyhine dava açın kullanıcıların, hizmet sağlayıcı satışlarını ve ayrıca sitede olanaklar yerleşim bölgesi fiyatlarını sorgulamasına sebep olmak oldu.

Hakkında yasal işlem başlatmak, kural firması Hagens Berman vasıtasıyla, New York’ta bir hükümet yasal sistem mahkemesinde açıldı. Çok önemli olarak davanın sebebi,  yayıcıların Amazon’a uzun komisyonlar ve ayrıca çeşitli diğer masrafları da ödediğini, bunun da platformda satılan e-kitapların perakende fiyatlarını arttırdığı üzerineydi. Bahsedilen kim  konuşlandır evleri- HarperCollins Publishers, Hachette Book Group, Penguen Random House, Simon & Schuster ve ayrıca Macmillan- ve ayrıca hizmet sağlayıcı arasındaki aranjman, oran belirleyicilerinin siteye sunduğu fiyatın ne {kadar} olacağı kabaca. Bununla hep birlikte davaya bağlı olarak hizmet sağlayıcı, çeşitli diğer satıcıların şirketin kişiye özel belirlediği oran üzerinden e-kitaplarını satışa sunmasını istiyor. Kim yüzden satıcılar, e-kitapları daha ucuz bir fiyattan siteye sunamamaktadır.


Sizin için hazırladığımız Hepsiburada tavsiye listesine buradan ulaşabilirsiniz.


Açılan davanın iddiasına bağlı olarak, bahsedilen yayıncıların ABD‘de satılan kitapların tazminat 80‘ini oluşturduğunu ve ayrıca kapsamlı bir kitleye kurucu olduğu suçlama ediliyor. Kim iddiaların yakın, düzenlemeyi, Antitröst yasasının mola edildiğini ve ayrıca “e-kitapların perakende fiyatını sabitlemek için bir komplo teorisi” olarak adlandırdığını da ekliyor. Yapılan kim prosedür, çeşitli diğer yayıncıların e-kitapları zirve düzey fiyattan sunması ve ayrıca şirketin daha istisnai olarak kazanması üzerine.

  • Antitröst Yasası: teşebbüsler arasındaki rekabeti düzenleyen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasadır.

Bilindiği üzere 2012 yılında buna eşdeğer bir aleyhine dava açın Apple‘a açılmıştı. O aleyhine dava açın ise Tazminat Bakanlığı’nın Apple’ı, e-kitap fiyatlarını Amazon’un özlemek ettiği fiyatın üzerine şişirerek bir mücadele ortamı yaratması ve ayrıca kapsamlı ders kitabı yayıncılarına komplo teorisi kurması üzerine suçladı. Kim şarj etmek üzerine yayıncılar anlaştı. Apple ise mahkemeye gitti ve ayrıca mahkeme salonu sonucunda 450 bin dolarlık bir anlaşmayı düşün etti. Kim aranjman sonucunda Apple, tüketicilerine onayla geri ödeme olarak 400 bin para ödedi. Apple, sonrasında kader e-kitap fiyatlandırmasıyla stresli her türlü bir sorunu düşün etmedi ve ayrıca anlaşmaya uymayı sürdürdü.

Amazon’a açılan aleyhine dava açın sonrasında hizmet sağlayıcı, her türlü bir moda trendi açıklama yapmayı reddetti. Bununla hep birlikte avanın sonuçlanması bekleniyor ve ayrıca alınan çözünürlük birkaç kullanıcıyı etkileyecek seç duruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon, e-kitap fiyatları yüzünden suçlanıyor – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply