Amazon firmasının CEO’su ve çoğunluk hissesi sahibi unvanı devraldı.

Amazon firmasının CEO’su ve çoğunluk hissesi sahibi unvanı devraldı.

Dünyanın en müreffeh kişisi olarak saygı edilen Bill Gates, {artık} kim unvanı kaybetti; yerine Amazon firmasının sahibi oturdu. 

Bill Gates {artık} dünyanın en müreffeh adamı kesinlikle değil. Kim unvan Amazon şirketinin Baş yönetici’su ve muazzam hissedarı Jeff Bezos’a olacak. Bezos, kelimenin tam anlamıyla yıllar daha önce para milyarderi olmuştu bunu söyledikten sonra Amazon dalgalı bir etkinlik gösteriyordu.  Toparla yıllarda yaşanan gelişmeler Jeff Bezos’un servetini 90 milyar doların ileri bir net değere taşıdı.

Bill Gates de  90 milyar dolarlık net servete yaratıcı. Bunu söyledikten sonra Bezos, onu çok küçük de olsa bir farkla geçti. Üstelik Bezos halen proaktif olarak olarak yükümlülük başında. Gates ise ayrı çekildi. Bununla hep birlikte kim kapsamlı servetin artıp artmayacağı belli kesinlikle değil.

Jeff Bezos

CNBC’ye bağlı olarak; Ilgilendirmek senetlerinin yükselişi böyle ısrar etmeye devam et ederse, Amazon’un tahmini 80 bin hissesine yaratıcı olan Bezos’un serveti 800 bin dolardan artacak. Bunu söyledikten sonra risk değerleri düşerse, Meslekler karışacak.  Bezos’un servetinin önümüzdeki haftalarda Gates’i uzun vadeli olarak aşması bekleniyor. Tabii ki Bill Gates zamanının çoğunu hayırseverlikle geçirirken Bezos halen proaktif olarak olarak çalışıyor. Şunu da belirtelim: Bezos, şirketi 1998 yılında satın aldığında şirketin değeri 1.6 milyar dolardı. 2012’de şirketin değeri 20 milyar para düzeyine taşındı. Şimdiyse çirkin bir büyümek işaret etmek konusu.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon firmasının CEO’su ve çoğunluk hissesi sahibi unvanı devraldı.

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply