Amazon One sayesinde avuç içiyle ödeme yapma devri başlıyor!

Amazon One sayesinde avuç içiyle ödeme yapma devri başlıyor!

Amazon, avuç içi kullanılarak ödeme yapmayı sağlayan Amazon One sistemini bu akşam yasal olarak duyurdu. Bugüne {kadar} hep başparmak iziyle ya da kredi puanı hafıza kartı çiplerini tanımlayan cihazlarla temassız ödeme yöntemlerini kullanıyorduk. {Artık} Amazon One sayesinde temassız ödeme sistemleri taze bir büyüklük kazanacak.


İlginizi çekebilir: Amazon AZ1 Neural Edge işlemcisiyle Alexa’yı güçlendirecek


Amazon, bu akşam yayınladığı duyuruda, çok kendi aslında perakende mağazalarında kullanacağı temassız ödeme sisteminden bahsetti. Amazon One olarak duyurulan taze ilerleme, kullanıcıların başparmak izini ya da kredi puanı kartını kesinlikle değil, özel avuç içini tarayarak özel bir çevrimiçi marka oluşturuyor. Kim ilerleme, imzayı artırmak için kişinin avuç içindeki damar desenlerinin ve çizgiler ve ayrıca sırtlar tercih ortaya çıkmak alanı ayrıntılarının bir kombinasyonunu kullanıyor. Kim sayede başına kişiyi farklı farklı tanımlayabiliyor.

Amazon One aracılığıyla temassız ödemeler taze bir büyüklük kazanıyor!

 

Amazon One teknolojisi, aslen başta şirketin ABD’deki aslında Go mağazalarında kullanılacak. Başarılı dönemlerde ise şirket, Amazon One’ı çeşitli diğer Amazon mağazalarına eklemeyi planlıyor. Benzer şekilde Amazon, taze avuç içi ödeme sistemini özel çok kendi mağazalarında kesinlikle değil, türünün tek örneği perakendecilere de sunacağını söyledi. Şirketin aslında perakende mağazalarından {sorumlu} yetkilisi Dilip Kumar, yaptığı açıklamada Amazone One’ın mağazaların ve stadyumlar ve ayrıca iş yeri binalarında da kullanılabileceğinin altını çizdi.

“Amazon One hizmetinin perakende mağazalarımızın geçmiş önemli bir uygulanabilirliğe yaratıcı olduğuna inanıyoruz. Sonuç olarak hizmeti perakendeciler, stadyumlar ve ayrıca iş yeri binaları tercih çeşitli diğer taraflara da sunmayı planlıyoruz. Sonuç olarak çok daha fazlası insanlar kim kolaylıktan çok daha fazlası yerde faydalanabilir.”

Üstüne üstlük Amazon, bazı kişisel gizlilik avantajları nedeniyle yüzleşmek cazibe tercih çeşitli diğer teknolojileri bırakıp avuç içi tanımayı seçtiğini söylüyor. Dilip Kumar, bunun sebebini ise şu ifadelerle açıkladı:

“Bunun nedenlerinden bir kişi, avuç içi tanımanın bazı biyometrik alternatiflerden daha kişiselleştirilmiş olarak görüntüle edilmesi. Verilen bir kişinin kimliğini avuç içi görüntüsüne bakarak belirleyemezsiniz. Benzer şekilde, kim teknolojide cihazı kiralama isteyen kişinin, avuçlarını cihazın ileri tutarak lider bir yer değiştirme yapması gerekiyor.”

Amazon hesabına temel ihtiyaç duymayacak

Amazon One, avuç içi cazibe işlemini yürütmek ve ayrıca şifrelemek için kişiselleştirilmiş bir algoritmadan faydalanan görüntü eleme süreci donanımını kullanıyor. Üstelik kim hizmeti kiralama için bir Amazon hesabına rağmen ihtiyacınız olmayacak, özel bir telefon numarası ve ayrıca kredi puanı kartı uygun oluşum. Bunun hariç kullanıcılar, hizmeti {artık} kiralama istemezlerse şirketin çevrim içi portalından biyometrik verilerini de silebilme imkanına yaratıcı gidiyor.

Amazon One’ın Dikkat videosu

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon One sayesinde avuç içiyle ödeme yapma devri başlıyor!

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply