Amazon Prime Türkiye kataloğundan çoğu dizi ve film kaldırılıyor

Amazon Prime Türkiye kataloğundan çoğu dizi ve film kaldırılıyor

Amazon Prime Türkiye kataloğundan, (Amazon Original’ler dışında) film ve dizilerin kapsamlı çoğunluğunun 2021’den gelen kaldırılacağına dair uyarılar gelmeye başladı. Prime Video kaydı uygulamasında gösterilen uyarıda, “8 zaman sağa Prime yayınından kaldırılacak” seç şartlar kuruluş alıyor. Kaldırılacak olan içeriklerin onayla eklenip eklenmeyeceğiyse bilinmeyen.


İlginizi çekebilir: Amazon Prime Video kaydı vs. Netflix: Bütün detaylarıyla kontrast


Prime Video kaydı Türkiye kataloğundaki içeriklerin çoğu 2021’de kaldırılacak

Eylül ayının an haftasından gelen Türkiye pazarına resmi olarak girişini yapan Amazon Prime, kısa süreli zaman çerçevesi içerisinde bütün ilgileri üzerine çekmeye başladı. Özellikle 7,90 TL’lik fiyatıyla Türkiye şartlarında son derece avantajlı bir oran etiketiyle faaliyetlerine oyalanmak eden Prime, bünyesinde çok dizi/film barındırıyor. Kim filmler içinse her türlü bir bir tane daha gelir istemeyen Amazon’un, taze yılda çoğu dizi ve filmi Türkiye kataloğundan kaldıracağı ortaya sonuç.

Amazon Prime kullanıcıları, son zamanlarda Video kaydı uygulamasına girdiklerinde Amazon’un kişiye özel yapımları dışında sanal olarak başına 3 içerikten 2’sinde, “7 zaman sağa Prime yayınından kaldırılacak.” uyarısı gördüklerini söylüyorlar. Kim diziler ve filmler ile çevrili; Sınav görevlisi Araç, The Godfather, Downton Abbey, Er Ryan’ı Geri yükleme, Yüzleşme Kulübü seç içerikler bulunuyor. Özellikle kim 3 içeriklerle izole edilip saklanmış olmayan iddia konusu bildirmek, Prime Video kaydı Türkiye kataloğundaki daha buraya yazmadığım çoğu dizide ve filmde sahip olmak.

Amazon Prime finansör hizmetleri, problemin lisanstan kaynaklandığını söyledi

Amazon Prime kataloğundaki içeriklerin sebep kaldırılacağıyla sinir olarak hem kişiye özel merakımı hem de sizlerin merakını giderebilmek için, konuyu finansör hizmetlerine sordum. Prime Video kaydı Türkiye finansör hizmetleri konuyla sinir soruma verdiği cevapta, kim içeriklerin kaldırılmasının sebebinin akredite etmek haklarından dolayı olduğunu anahtar kelime etti.

Amazon Prime Türkiye

Yatırımcı hizmetlerinin açıklamasına bağlı olarak Amazon Original içerikleri hariç, Amazon’un akredite etmek haklarını satın alarak kataloğuna eklediği filmlerin belli bir akredite etmek süresi bulunuyor; kim akredite etmek süresi bitince de içerikler geçerli zorunluluktan dolayı kaldırılıyor. Kaldırılan içeriklerin düzeltmek Amazon Prime Türkiye kataloğuna eklenip eklenmeyeceğiyse belli kesinlikle değil. Bunu da Amazon Prime finansör hizmetlerine sorduğumda, lisansın düzeltmek alınabilmesi durumunda içeriğin Türkiye kataloğuna ekleneceği cevabını aldım. Kim teknik bilgi hariç finansör hizmetleri kendilerinin de daha fazlasını bilmediklerini söyledi.

7,90 TL’lik fiyatı sayesinde son derece pratik olarak görülse de, sırf dizi ve film için Amazon Prime’a katılımcı aslında olmak isteyenler kim durumdan Daha önce hiç hoşnut olmayacaklar. Evet ki Amazon’un Türkiye için 2021 stratejilerini ya da hedeflerini bilmiyoruz, muhtemelen de daha toplam toplam bir bilgi ekosistemiyle karşımıza çıkacaklardır. Fakat kaldırılan içeriklerin yeri bir stil doldurulmazsa, Prime Video kaydı tarafında her türlü bir albeni kalmamış kesinlikle olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon Prime Türkiye kataloğundan çoğu dizi ve film kaldırılıyor

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply